Ви створюєте прецедент довготривалої підтримки: Зеленський звернувся до парламенту Норвегії

Ви створюєте прецедент довготривалої підтримки: Зеленський звернувся до парламенту Норвегії

Ви створюєте прецедент довготривалої підтримки: Зеленський звернувся до парламенту Норвегії
. Президент України Володимир Зеленський під час звернення до парламенту Норвегії, 16 лютого 2023 року, фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський сьогодні 16 лютого вдруге з початку повномасштабного вторгнення Росії звернувся до парламенту Норвегії (Стортингу). Зокрема Зеленський подякував за норвезьку програму довгострокової фінансової допомоги для України.

"Вперше я звертався до парламенту Норвегії та до всіх норвежців на 35-й день цієї війни. Сьогодні вже 358-й день війни. І головне, що відрізняє березень минулого року й лютий цього року – це впевненість. Впевненість, що вільний світ не зрадить цінностей свободи", — наголосив президент.

Він зазначив, що норвезький внесок у таку впевненість справді є історичним, адже країна надає українцям засоби ППО, протитанкову зброю й артилерією, а також енергетичну підтримку.

Окремо Зеленський згадав про заплановану програму фінансової підтримки Норвегії для України. За словами президента, така програма є прецедентом довготривалої фінансової підтримки держави, що захищає свою незалежність.

Читайте також: Норвегія виділить Україні понад $7 млрд протягом п'яти років

"Програма підтримки... розрахована на п’ять років. Жодна людина на землі сьогодні не скаже, а що саме станеться за цей час. Але всі ми точно розуміємо, чого не станеться. Росія не здолає нашої з вами єдності – усіх, хто цінує свободу. Кремль не зробить залякування й терор новою нормою для Європи", — прокоментував український президент.

Що відомо про допомогу Норвегії Україні

Наприкінці травня уряд Норвегії також ухвалив рішення, відповідно до якого країна почне приймати на лікування поранених українських військових.

У Генеральному штабі ЗСУ зазначили, що загалом у межах військової допомоги Норвегія передала Україні: 4000 одиниць протитанкової зброї M72, 1500 бронежилетів, 5000 шоломів, 15 000 польових пайків, 1000 захисних масок з фільтрами, 2000 спальних мішків, 10 000 спальних матів і деякий одяг, а також систему ППО.

У липні з Норвегії надійшли 14 броньованих автомобілів Iveco LAV III, а на початку червня Норвегія передала Україні 22 самохідні гаубиці М109, включаючи боєприпаси до них, запасні частини та інше спорядження.

У вересні Норвегія підготувала військову допомогу для України: до пакету зокрема увійшли високоточні багатоцільові ракети Hellfire та прилади нічного бачення.

У листопаді Норвегія підписала угоду про надання Україні фінансування в розмірі майже 200 мільйонів доларів для закупівлі природного газу цієї зими.

Норвегія також передала Україні п'ять військових автобусів швидкої допомоги у межах угоди з координаційним центром Північноатлантичного альянсу з реагування на стихійні лиха.

9 грудня стало відомо, що Норвегія виділить мільярд крон на відновлення інфраструктури в Україні. До цього повідомлялось, що Норвегія виділить 150 млн норвезьких крон (понад 14,5 млн євро) на фінансування тренувальної місії ЄС для українських військових.

Норвегія 5 січня доставила в Україну ще 10 тисяч снарядів, які можна використовувати в кількох типах артилерії, включно з M109, переданим Норвегією минулого року.

Читайте також

Українські військові проходитимуть навчання в Норвегії — міністр оборони країни

Норвегія може відправити Україні "Леопарди" вже наприкінці березня — міністр оборони

На початок