Норвегія виділить понад €14 млн на фінансування тренувальної місії ЄС для ЗСУ

Норвегія виділить понад €14 млн на фінансування тренувальної місії ЄС для ЗСУ

Норвегія виділить понад €14 млн на фінансування тренувальної місії ЄС для ЗСУ
Британські військові навчають новобранців ЗСУ у Великій Британії. Фото: Twitter / UK Ministry of Defence

Норвегія виділить 150 млн норвезьких крон (понад 14,5 млн євро) на фінансування тренувальної місії ЄС для українських військових. Про це повідомляє норвезький уряд.

Також Норвегія частково профінансує передачу польового госпіталю для України від Естонії. Країна надасть 4,3 млн євро.

"Українські військові отримали велику користь від польових госпіталів, які вже були передані, і українська влада заохочувала Естонію пожертвувати більше. Я задоволений тим, що Норвегія може зробити внесок у створення третього госпіталю, який передасть Естонія", — сказав міністр оборони країни Бйорн Арільд Грам.

За його словами, важливо, щоб західні країни об’єдналися, щоб отримати термінові пожертви на підтримку України.

Раніше Норвегія підписала угоду про надання Україні фінансування в розмірі майже 200 мільйонів доларів для закупівлі природного газу цієї зими.

Що відомо

  • 21 липня у Генеральному штабі ЗСУ повідомили, що протягом найближчих місяців під керівництвом Збройних сил Великої Британії проведуть навчання близько 10 тисяч українців. У Генштабі зазначили, що програма є частиною постійного зобов’язання Великої Британії щодо підтримки України. Пакет допомоги включає: понад 2,3 мільярда фунтів стерлінгів військової допомоги, включно з протитанковою зброєю, бронетехнікою та артилерією.
  • Навчання проводитиметься на об’єктах по всій Великій Британії з понад 1000 інструкторами з 11-ї бригади сприяння силам безпеки. Крім того, українським воїнам закупили автомати, видали каски, бронежилети та польове спорядження для бойових дій на передовій.
  • 12 жовтня стало відомо, що посли країн Європейського Союзу домовились про створення тренувальної місії для Збройних сил України.
  • 14 листопада у Євросоюзі запустили тренувальну місію для українців. В рамках місії планують підготувати до 15 тисяч українських військовослужбовців.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Норвегія ввела новий пакет санкцій проти Путіна і російського режиму

Норвегія офіційно скасувала спрощений візовий режим з РФ

Норвегія приєдналася до санкцій ЄС проти Росії

На початок