Норвегія передала Україні військові медичні автобуси через координаційний центр НАТО

Норвегія передала Україні військові медичні автобуси через координаційний центр НАТО

Норвегія передала Україні військові медичні автобуси через координаційний центр НАТО
Військовий медичний автобус, Ландстухл, Німеччина, ілюстративне фото: AP

Норвегія передала Україні п'ять військових автобусів швидкої допомоги у межах угоди з координаційним центром Північноатлантичного альянсу з реагування на стихійні лиха.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби НАТО, що є у розпорядженні "Європейської правди".

Зазначається, що Україна відправила запит на міжнародну допомогу через Євроатлантичний координаційний центр НАТО з реагування на стихійні лиха (EADRCC). Після цього центром було виділено пожертвування на суму три мільйони євро у межах угоди про фінансування з Норвегією.

Євроатлантичний координаційний центр реагування на природні лиха та катастрофи — орган НАТО для здійснення координації сил і засобів допомоги у випадку природних і катастроф на території країн-членів НАТО та країн-партнерів. Створений у 1998 році під егідою Ради Євроатлантичного партнерства.

Після терористичних актів 11 вересня 2001 року в США перед Центром також поставлено завдання координувати міжнародну допомогу з ліквідації наслідків пригод із застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї, включаючи терористичні напади.

Що відомо

  • 25 листопада стало відомо, що Норвегія виділить 150 млн норвезьких крон (понад 14,5 млн євро) на фінансування тренувальної місії ЄС для українських військових.
  • Раніше Норвегія підписала угоду про надання Україні фінансування в розмірі майже 200 мільйонів доларів для закупівлі природного газу цієї зими.

Читайте також

НАТО планує посилити політичну і практичну підтримку України — заява міністрів

НАТО збільшить свою присутність у Чорному та Балтійському морях — Блінкен

На початок