Ракети Hellfire та прилади нічного бачення: Норвегія підготувала військову допомогу для України

Ракети Hellfire та прилади нічного бачення: Норвегія підготувала військову допомогу для України

Ракети Hellfire та прилади нічного бачення: Норвегія підготувала військову допомогу для України
. Ракета Hellfire. Фото: MC3 Scott A. Raegen / military.com

Норвегія передасть Україні високоточні багатоцільові ракети Hellfire та прилади нічного бачення.

Про це повідомляє пресслужба уряду королівства.

"Пожертвування включає близько 160 ракет, пускові установки та блоки наведення. Україна також отримає прилади нічного бачення, які були взяті із запасів Збройних сил", — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, про пожертву 8 вересня оголосив міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам під час зустрічі з міністрами оборони приблизно 40 країн на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині.

"Країни знаходяться в Рамштайні, щоб скоординувати подальші пожертвування та військову підтримку Україні, щоб гарантувати, що країна зможе протистояти російському вторгненню", — пояснили в норвезькому уряді.

Початково ракети були придбані для команди прибережних рейнджерів Норвегії. За словами Бьорна Арільда Грама, ракета проста в експлуатації і може використовуватися як проти наземних, так і морських цілей.

Перед відправленням вантажу норвезькі Збройні сили протестували та перевірили стан ракет. Українські оператори вже пройшли навчання використанню Hellfire із норвезькими інструкторами.

Як зазначається, терміни служби системи Hellfire наближається до кінця. У майбутньому вона мала бути виведена з експлуатації норвезькими Збройними силами.

Окрім того, Норвегія передала Україні прилади нічного бачення. Сюди входять як окуляри нічного бачення, так і біноклі. Це обладнання було замінено на новіші зразки в норвезьких Збройних силах.

У майбутньому пожертвування меншою мірою надходитимуть із власних запасів Збройних сил королівства.

"Досі ми і наші союзники безоплатно передавали військові системи та обладнання із власних запасів. Надалі нам потрібно буде тісно співпрацювати із оборонною промисловістю, щоб забезпечити необхідні постачання військової техніки до України. Це також забезпечить отримання Україною більш сучасної та ефективної техніки", — зазначив міністр оборони Норвегії.

AGM-114 Hellfire — ракета класу "повітря-поверхня" розробки США, з напівактивним лазерним або активним наведенням радіолокації, що працює за принципом "вистрілив і забув". Основним її носієм є бойові гелікоптери, а також ударні БПЛА.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Зранку 8 вересня на американській військовій авіабазі "Рамштайн" у Німеччині розпочалася п’ята зустріч із питань оборонної підтримки України. У ній беруть участь міністри оборони і високопоставлені військові близько 50 країн.
  • Міністр оборони США Ллойд Остін на відкритті зустрічі повідомив, що Україна отримає ще 675 мільйонів доларів допомоги від США.
  • Перша зустріч міністрів оборони на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині відбулася 26 квітня. Метою зустрічі було узгодження військової допомоги для України у протистоянні з Росією. За її результатами було домовлено утворити постійну Контактну групу на підтримку України, яка збиратиметься кожного місяця.
  • За підсумками другої зустрічі Контактної групи з питань оборони України, яка відбулася 23 травня, близько 20 країн погодилися надати додаткову безпекову допомогу Україні. Зокрема, Данія зголосилась передати Україні протикорабельні ракети Harpoon для захисту її берегів, а Чехія — гелікоптери вогневої підтримки, танки і ракетні системи.
  • В штаб-квартирі НАТО в Брюсселі пройшло засідання контактної групи з оборони України "Рамштайн-3". Міністри оборони понад 50 країн обговорили збільшення постачання зброї в Україну, а також заявки Швеції та Фінляндії на вступ до трансатлантичного військового альянсу.
  • 20 липня також відбулася четверта зустріч Ukraine Defense Contact Group, так званий "Рамштайн-4", де Україна та її західні партнери домовились про подальшу співпрацю, протидію російській агресії, постачання озброєнь та підготовку українських бійців.

Читайте також

"Без обговорення танків та авіації не обійдеться": Чалий про "Рамштайн-5"

Нова далекобійна зброя ЗСУ вже застосовується на Ізюмщині — Арестович

Пентагон готується до довгострокової підтримки армії України — CNN

На початок