Російські військовополонені утримуються відповідно до вимог Женевської конвенції — омбудсман України

Російські військовополонені утримуються відповідно до вимог Женевської конвенції — омбудсман України

Важливо
Кімната, де сплять російські військовополонені
Кімната, де сплять російські військовополонені. Фото: Telegram/Омбудсман України

Російські військовополонені утримуються відповідно до вимог Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Температурний режим у приміщеннях та розпорядок дня відповідає всім вимогам конвенції. Військовополонені мають право на зв'язок з рідними шляхом періодичних (по черзі) телефонних дзвінків, а також мають право на працю. Харчування здійснюється за загальновійськовою розкладкою продуктів.

Про це йдеться у звіті моніторингового візиту працівників офісу уповноваженого з прав людини до табору російських військовополонених.

"Медзабезпечення військовополонених – на високому рівні. У медичній частині є стоматологічний кабінет, флюорографічний апарат та апарат УЗД. А у вільний час військовополонені мають змогу переглядати новини або грати у футбол на території табору", — йдеться у повідомленні.

Омбудсман України Дмитро Лубінець також зауважив, що за узгодженням із Мін'юстом до табору мають вільний доступ журналісти іноземних ЗМІ.

Зокрема, під час здійснення моніторингу працювала телекомпанія ТF1 (Франція). Медійники навіть скуштували харчі, які споживають російські військовополонені. Також у таборі були представники ООН, МКЧХМіжнародний Комітет Червоного Хреста та інші іноземні журналісти.

вказаному звіті ООН, на жаль, опублікована інформація про негативні аспекти утримання російських військових у полоні, однак зовсім не окреслені позитивні факти, бодай про телефонний зв'язок із родичами. Адже українські полонені не забезпечені навіть таким правом і тривалий час не мають можливості поспілкуватися зі своїми рідними", — йдеться у повідомленні.

24 березня місія ООН з прав людини в Україні заявила про страти військовополонених з російської та української сторін. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні презентувала доповідь про поводження з військовополоненими. За словами голови ММПЛУ Матільди Богнер, представники місії говорили з 229 російськими військовими й майже половина з них нібито розповідала про жорстоке поводження.

Омбудсман України Дмитро Лубінець відповів на висновки місії ООН щодо російських військовополонених. Він заявив, що голова Моніторингової місії ООН з прав людини Матільда Богнер та постійна координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун жодного разу не порушували питання поводження з російськими військовополоненими.

"До того ж хотілося б почути беззаперечні факти та аргументи, на яких ґрунтуються висновки Місії ООН стосовно ймовірних порушень з боку української сторони", — написав Лубінець.

Він наголосив, що Україна дотримується Женевських конвенцій, міжнародного права й відкрита для міжнародних організацій. І додав, що це Росія розпочала повномасштабну війну проти України та блокує доступ до українських військовополонених.

Читайте також: Покладання відповідальності на жертву агресії неприйнятне: МЗС прокоментувало заяви ООН щодо "порушень" з боку України

Також омбудсман закликав ООН і світову спільноту тиснути на РФ та вимагати допуску до місць утримання українських військовополонених.

Нагадаємо, 6 березня 2023-го у мережі з'явилося відео, на якому російські військові розстріляли українського полоненого за слова "Слава Україні". В Офісі президента та омбудсмен обіцяють розплату за цей та кожен воєнний злочин. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана розпочати негайне розслідування. Президент Зеленський відреагував на відео, зазначивши, що Україна знайде вбивць.

У 119-й бригаді тероборони повідомили, що полоненим українським бійцем, якого розстріляли росіяни, був солдат 163-го батальйону цієї бригади Олександр Мацієвський. Про це Суспільному повідомив начальник служби зв'язків з громадськістю 119-ї бригади Сергій Калініченко. Сина на кадрах з відео впізнала також мати. 12 березня Зеленський надав звання "Герой України" Мацієвському.

Читайте також

Україна має свідчення про інші страти беззбройних військових — Лубінець

Щоденні тортури та відсутність медичної допомоги. Як виглядають виявлені у Херсоні катівні російської армії

"Я аж крикнула: "Саша!": мати Олександра Мацієвського впізнала свого сина на відео росіян з його розстрілом

Розстріл за "Слава Україні": у ГУР кажуть, що убивць вже розшукують

Вибір редакції

На початок