Ще один доказ, що ця війна є геноцидом — Кулеба про вбивство українського воїна

Ще один доказ, що ця війна є геноцидом — Кулеба про вбивство українського воїна

Ще один доказ, що ця війна є геноцидом — Кулеба про вбивство українського воїна
. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Фото: МЗС

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на вбивство українського військовослужбовця. Російські військові розстріляли українського полоненого за слова "Слава Україні". Кулеба закликав прокурора Міжнародного кримінального суду розпочати негайне розслідування.

"Жахливе відео беззбройного українського військовополоненого, страченого російськими військами лише за те, що він сказав "Слава Україні". Ще один доказ того, що ця війна є геноцидом", — написав у Twitter Кулеба.

Він додав, що вкрай важливо, щоб головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан розпочав "негайне розслідування цього жахливого воєнного злочину".

"Винні мають постати перед правосуддям", — наголосив голова МЗС.

Що відомо про розстріл українського військовослужбовця

Відео розстрілу українського бійця опублікували кілька українських блогерів та Telegram-каналів. В Офісі президента та омбудсмен обіцяють притягнення до відповідальності за цей та кожен воєнний злочин. Особа українського військового та місце, де було зняте відео, наразі не відомі.

У ролику можна почути, як український військовий, який потрапив у полон, каже: "Слава Україні", і після цього росіяни розстрілюють беззбройного чоловіка.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак наголосив, що за кожен такий воєнний злочин буде розплата.

Український омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що розстріл полоненого українського військовослужбовця — це порушення Женевських конвенцій. "Відправив дане відео міжнародним партнерам та колегам-омбудсманам з різних країн світу як черговий воєнний злочин Росії", — зазначив омбудсмен.

Читайте також

Нічна атака "шахедами", ситуація в Бахмуті. 376 день війни. Онлайн

На початок