Росіяни розстріляли українського воїна після слів "Слава Україні". Лубінець відправив відео омбудсманам з різних країн

Росіяни розстріляли українського воїна після слів "Слава Україні". Лубінець відправив відео омбудсманам з різних країн

Важливо
Росіяни розстріляли українського воїна після слів "Слава Україні". Лубінець відправив відео омбудсманам з різних країн
. Полонений український військовий. Скріншот з відео

Оновлення: 8 березня у 119-й бригаді тероборони Суспільному повідомили, що це може бути їхній боєць — солдат 163-го батальйону цієї бригади Олександр Мацієвський. Його також впізнала мати. У бригаді повідомили, що тіло Олександра Мацієвського забрали в результаті обміну, поховали в Ніжині 14 лютого 2023 року. У довідці про причину смерті вказано, що боєць загинув від поранень з вогнепальної зброї. У Київ на опізнання тіла їздила його мати.

12 березня СБУ підтвердила, що це Олександр Мацієвський.

Російські військові розстріляли українського полоненого після слів "Слава Україні". Відео опублікували кілька українських блогерів та Telegram-каналів. В Офісі президента та омбудсмен обіцяють розплату за цей та кожен воєнний злочин.

Особа українського військового та місце, де було зняте відео, наразі не відомі.

У ролику можна почути, як український військовий, який потрапив у полон, каже: "Слава Україні", і після цього росіяни розстрілюють беззбройного чоловіка.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак наголосив, що за кожен такий воєнний злочин буде розплата

"Воєнні злочини культивуються на Росії. І відбілюються їх пропагандою та міфами про "нацистів". Вбивство людини, яка потрапила в полон — ще один приклад цього. А ще — це приклад їх національної нікчемності та слабкості. За кожен такий воєнний злочин буде розплата. Ніхто не зможе сховатися від неї", — написав Єрмак.

Український омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що розстріл полоненого українського військовослужбовця — це порушення Женевських конвенцій і Росія відповідатиме за кожен воєнний злочин.

"Розстріл українського військовослужбовця, який потрапив у полон, — це порушення Женевських конвенцій. Це виявлення ницості та підлості. Коли у всьому світі слова "Слава Україні" викликають шану, повагу та гордість, росіяни за українське гасло розстрілюють... Дуже боляче дивитися на те, що роблять з нашими людьми окупанти", — зазначив він.

Лубінець наголосив, що мета України, як і всього демократичного світу, — притягнення Російської Федерації до відповідальності.

"Відправив дане відео міжнародним партнерам та колегам-омбудсманам з різних країн світу як черговий воєнний злочин Росії", — зазначив омбудсмен.

Увага! Відео містить кадри насильства. Не рекомендовано до перегляду людям з чутливою психікою та неповнолітнім.

Читайте також

Нічна атака "шахедами", ситуація в Бахмуті. 376 день війни. Онлайн

На початок