Розстріл за "Слава Україні": у ГУР кажуть, що убивць вже розшукують

Розстріл за "Слава Україні": у ГУР кажуть, що убивць вже розшукують

Розстріл за "Слава Україні": у ГУР кажуть, що убивць вже розшукують
. Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, фото: УНІАН

Розстріл росіянами беззбройного українського полоненого — це порушення Женевських конвенцій. В Україні вже триває робота з розшуку російських військових, які скоїли цей злочин. Про це в етері Суспільного заявив представник ГУР Міноборони Андрій Юсов.

"Це черговий тяжкий злочин окупантів, кричуще порушення міжнародного права. Мова йде про страту військовополоненого, який без зброї і під захистом Женевської конвенції. Після гасла "Слава Україні" його було вбито. Це прояв геноцидної війни", — сказав він.

У відповідь на питання чи може бути це відео з вбивством російською провокацією, Юсов зазначив, що у будь-якому разі — це свідомий крок.

"Свідомо записали цей злочин на відео і свідомо його оприлюднили. Ті акти геноциду, яких рашисти не соромляться. Це публічна політика цього людиноненависницького режиму і цієї, так званої, армії. Для чого? Для підвищення рівня ненависті до українців всередині країни, залякати самих українців. Але це речі, які лише згуртовують українців до боротьби", — сказав представник ГУР.

Він наголосив, що "якими б не були вороги", українці дотримуються міжнародного права у поводженні із російськими військовими.

Юсов також зазначив, що українські правоохоронці уже розшукують росіян, які розстріляли українського полоненого воїна.

"Це комплексна робота, яка вже триває. Це завдання всіх і честі також. І в цьому випадку, і в інших. Завдання всього сектору безпеки і оборони, а також і громадянського суспільства. Думаю, що будуть встановлені", — сказав він.

Представник ГУР також зазначив, що Офіс уповноваженого з питань щодо безвісти зниклих та загиблих за особливих обставин, Координаційний центр працюють над поверненням не лише українських військовополонених, але й загиблих захисників. "Кожен має повернутися додому", — наголосив він.

Крім того, Юсов зазначив, що правовий статус військовослужбовців національних підрозділів та іноземного легіону не відрізняються. Вони на законних підставах проходять військову службу за контрактом і мають всі права і обов’язки військовослужбовців ЗСУ.

"Україна як держава гарантує захист прав всім військовослужбовцям, у т.ч. іноземним громадянам і військовослужбовцям національних підрозділів та іноземному легіону. В разі необхідності лікування в реабілітаційних центрах, а за потреби за кордоном", — сказав він.

За словами представника ГУР, були випадки, коли іноземні громадяни потрапляли в полон, їх визволяли, і вони так само свідчили про порушення прав і умов утримання військовополонених.

"В даній ситуації однаково погано всім. Україна бореться за повернення кожного свого захисника і цивільних так само", — сказав Юсов.

6 березня у мережі з'явилося відео, на якому російські військові розстріляли українського полоненого за слова "Слава Україні". В Офісі президента та омбудсмен обіцяють розплату за цей та кожен воєнний злочин. Дмитро Лубінець відправив відео омбудсманам з різних країн.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана розпочати негайне розслідування.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що за попередніми даними, загиблим є військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади Тимофій Миколайович Шадура. Тимофій Шадура вважається зниклим безвісти з 3 лютого 2023 року після бойових дій в районі міста Бахмут.

Читайте також

Зеленський відреагував на розстріл росіянами українського військового

Стало відомо, ким ймовірно був воїн, розстріляний окупантами після слів "Слава Україні"

На початок