Зеленський відреагував на розстріл росіянами українського військового

Зеленський відреагував на розстріл росіянами українського військового

 Володимир Зеленський
. Президент Володимир Зеленський / Скріншот з відео

Президент Володимир Зеленський відреагував на відео, на якому російські військові розстрілюють полоненого українського воїна за слова "Слава Україні".

"Сьогодні зʼявилося відео, як окупанти по-звірячому вбили воїна, який хоробро сказав їм у вічі: "Слава Україні!" Хочу, щоб ми всі разом, у єдності, відповіли на його слова: "Герою слава! Героям слава! Україні слава!" І ми знайдемо вбивць", — сказав він у вечірньому зверненні.

За словами президента, Росія убиває людей за сам факт, що вони українці, за одне тільки слово про Україну.

"За нашу мрію про Україну. За наше життя – життя українців. І ми знищуємо окупанта всюди – всюди, де це дає результат для України. Бахмут дав і дає один із найбільших результатів за час цієї війни, за час усієї битви за Донбас", — сказав він.

Зеленський подякував кожному, хто бʼється на цьому найскладнішому напрямку, і кожному, хто воює на всіх напрямках.

"Ми боронимо й будемо боронити кожну частинку України. Настане час – звільнимо кожне місто, кожне село нашої держави. І змусимо окупанта відповісти за кожен постріл проти України, за кожну підлість проти українців. Якщо зможемо юридично – значить, юридично. Зброєю – значить, зброєю", — сказав він.

За словами президента, Україна не забуде подвигу "кожного і кожної, чиє життя навіки дало волю для України".

"Завдяки нашій єдності, завдяки нашій рішучості, завдяки тому, що ми цінуємо всю Україну і кожного українця, ми точно знаємо результат цієї війни. Із перших днів війни знаємо. В Україні завжди звучатиме: "Слава Україні!" І мільйони завжди відповідатимуть: "Героям слава!" — сказав Зеленський.

Він подякував всім, хто зараз у бою за Україну і допомагає їй.

"Вічна памʼять і шана всім, хто віддав своє життя за свободу для нашого народу! Вічна памʼять і шана всім українським героям різних часів, які мріяли й боролися за волю для України. Україна – переможе! Слава Україні!" — сказав Зеленський.

6 березня у мережі з1явилося відео, на якому російські військові розстріляли українського полоненого за слова "Слава Україні". В Офісі президента та омбудсмен обіцяють розплату за цей та кожен воєнний злочин.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана розпочати негайне розслідування.

На початок