Україна має свідчення про інші страти беззбройних військових — Лубінець

Україна має свідчення про інші страти беззбройних військових — Лубінець

Україна має свідчення про інші страти беззбройних військових — Лубінець
. Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець. Фото: Олександр Брамський/Суспільне

Розстріл російськими військовими українського полоненого Олександра Мацієвського після фрази "Слава Україні", на жаль, непоодинокий випадок на війні РФ проти України. Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець.

За його словами, Україна має свідчення про інші страти російськими військовими українських беззбройних військовополонених.

️"Росіяни розстрілюють відкрито та цинічно. За згоди командирів і з впевненістю, що уникнуть покарання. ️Вкотре переконуємося, що для Росії не існує Женевських конвенцій та норм міжнародного гуманітарного права. Окупанти систематично скоюють воєнні злочини, порушуючи закони та звичаї війни",— написав омбудсмен у Telegram.

Лубінець зазначив, що про кожен такий злочин інформує міжнародну спільноту.

"Притягнення Російської Федерації до відповідальності — не лише мета, а й обов’язок всього цивілізованого світу", — написав він.

"Слава Україні": що відомо про вбивство українського бійця

6 березня у мережі з'явилося відео, на якому російські військові розстріляли українського полоненого за слова "Слава Україні". В Офісі президента та омбудсмен обіцяють розплату за цей та кожен воєнний злочин.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана розпочати негайне розслідування.

Президент Володимир Зеленський відреагував на відео, на якому російські військові розстрілюють полоненого українського воїна за слова "Слава Україні". "Хочу, щоб ми всі разом, у єдності, відповіли на його слова: "Герою слава! Героям слава! Україні слава!" І ми знайдемо вбивць", — сказав він.

У 119-й бригаді тероборони повідомили, що вважають: полоненим українським бійцем, якого розстріляли росіяни, був солдат 163-го батальйону цієї бригади Олександр Мацієвський. Про це Суспільному повідомив начальник служби зв'язків з громадськістю 119-ї бригади Сергій Калініченко. Сина на кадрах з відео впізнала також мати.

12 березня Зеленський надав звання "Герой України" Мацієвському.

Читайте також

"Я аж крикнула: "Саша!": мати Олександра Мацієвського впізнала свого сина на відео росіян з його розстрілом

Розстріл за "Слава Україні": у ГУР кажуть, що убивць вже розшукують

На початок