Українські прокурори зібрали сотні досьє на командирів армії РФ

Українські прокурори зібрали сотні досьє на командирів армії РФ

ЗМІ
Наслідки ракетного удару по Дніпру, 14 січня 2023 року
Наслідки ракетного удару по Дніпру, 14 січня 2023 року. Фото: Тарас Ібрагімов/Суспільне

Україна зібрала сотні досьє, у яких фігурують понад 600 росіян, зокрема військових командирів, яких підозрюють у воєнних злочинах під час повномасштабної війни Росії проти України.

Про це пише The Guardian.

Українські прокурори відстежують докази воєнних злочинів росіян і збирають детальні дані про все військове командування РФ. Схема з іменами та фото розміщена на дошці, висота якої 1,5 метра, а ширина — 4 метри. На ній — підозрювані: від сотень російських солдатів до міністра оборони РФ Сергія Шойгу та президента Володимира Путіна.

"Ми почали складати карту російських командирів і генералів минулого року", — сказав Олександр Фільчаков, головний прокурор Харківської області, який разом із колегами в інших регіонах працював над дошкою з моменту російського вторгнення.

За його словами ця карта "оновлюється його тиждень за тижнем".

Оскільки Міжнародний кримінальний суд відкриє дві справи щодо воєнних злочинів Росії в Україні видання описує деяких командирів і генералів, яких звинувачує Україна, на основі інтерв’ю з колишніми військовими, чиновниками оборони та даних з відкритих джерел.

Один з підозрюваних генерал-полковник Михайло Мізінцев. Він керував тримісячною облогою Маріуполя, де за даними української влади, армія РФ вбила щонайменше 22 тисячі людей. Руйнування міста на Донеччині порівнюють з облогою міста Алеппо в Сирії, який перетворився на руїни після російських бомбардувань. Саме Мізинцев командував там нальотами. Військові експерти припускають, що він частково використав цю тактику і в Маріуполі.

Як і в Алеппо, Мізінцев спочатку відрізав Сили оборони України від їхніх ліній постачання, а потім стискав їх вулиця за вулицею. Водночас відбувалися невибіркові бомбардування, через які цивільні не могли залишити місто. В результаті генерал-полковник отримав прізвисько "Маріупольський різник".

Також українські прокурори мають досьє командира 64 окремої мотострілецької бригади Азатбека Омурбекова. Ця бригада вчиняла звірства в Бучі Київської області, вбиваючи та ґвалтуючи мирних жителів. За даними Генштабу ЗСУ, бригада втратила 90% особового складу.

Відповідальним за бомбардування Харківщини касетними боєприпасами вважають генерал-полковника Олександра Журавльова.

А причетним до ракетного удару по Дніпру 14 січня є полковник Олег Тимошін.

Станом на 14 березня в Україні зареєстрували 71 147 воєнних злочинів, вчинених росіянами протягом року з початку повномасштабного вторгнення.

Що відомо про намір притягнути Росію до відповідальності за воєнні злочини в Україні

Парламентська асамблея НАТО 21 листопада минулого року визнала Росію державою-терористом, а також підтримала резолюцію, в якій ідеться про створення спеціального трибуналу за фактом агресії Росії. Однак, таке рішення ще має бути підтримано кожною окремою країною на національному рівні.

23 листопада Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму.

Відразу після цього Росія завдала чергового масованого удару по інфраструктурі України. Без світла опинилася більша частина країни.

1 грудня МЗС Франції повідомило, що Париж почав працювати з міжнародними партнерами, в тому числі з Україною, над пропозицією створити спецтрибунал для розслідування воєнних злочинів Росії.

Європейська Комісія запропонувала варіанти дій, які забезпечать притягнення Росії до відповідальності за масові звірства й злочини, скоєні під час війни в Україні, зокрема створення спеціального незалежного трибуналу.

5 грудня стало відомо, що в ООН поширюють проєкт резолюції про створення спеціального трибуналу на кшталт Нюрнберзького для притягнення російського керівництва до відповідальності за злочини агресії в Україні.

На початку січня МЗС закликало світ підтримати створення спецтрибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. При цьому в березні у Лондоні проведуть зустріч щодо розслідування воєнних злочинів в Україні

19 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії Росії проти України.

Читайте також

Україна звинувачує російських снайперів у жорстокому поводженні з дитиною та груповому зґвалтуванні матері — Reuters

Міжнародний кримінальний суд відкриє дві справи щодо воєнних злочинів РФ в Україні

На початок