Мітинги у Молдові та солдати РФ у Придністров’ї — як Росія тисне на владу Кишинева. СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО

Мітинги у Молдові та солдати РФ у Придністров’ї — як Росія тисне на владу Кишинева. СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО

Мітинги у Молдові та солдати РФ у Придністров’ї — як Росія тисне на владу Кишинева. СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО
. Протести у Молдові, 12 березня 2023 року. Фото: NewsMaker

У Молдові тривають мітинги проти підвищення цін на енергоносії у країні та дій уряду. Їх скликає опозиційна до влади політична партія "Шор". За словами президентки країни Маї Санду, ця партія "намагається показати чи продати ідею Москві, що вони можуть дестабілізувати Молдову".

Водночас влада заявляє, що постачання російського газу є методом шантажу Росії. Річ у тім, що частину енергоносіїв Молдова за контрактами із «Газпромом» має постачати у невизнане Придністров’я, де з 90-х років перебувають російські військові.

На тлі заяв Міноборони РФ про нібито підготовку наступу України на Придністров'я та мітингів у Кишиневі Суспільне Новини пояснює, яка ситуація наразі у країні та як Росія "розгойдує" Молдову.

Що відомо про ситуацію у Молдові

Президент України Володимир Зеленський під час виступу на саміті ЄС 9 лютого заявив про "план Росії взяти Молдову під свій контроль". Служба інформації та безпеки Молдови підтвердила, що молдовська сторона отримувала від України дані про наміри Росії провести кампанію з дестабілізації ситуації в державі.

13 лютого президентка Молдови Мая Санду підтвердила цю інформацію і заявила, що за допомогою протестів опозиції РФ має намір здійснити держпереворот у Молдові та змінити владу в Кишиневі.

20 лютого президент України заявив, що Росія давно планувала змінити владу та влаштувати провокації у Молдові, про що він уже попередив президента Маю Санду. Однак Молдова і РФ не мають спільного кордону, а росіяни могли перекидати своїх військових лише в аеропорт у Кишиневі. 21 лютого прем'єр-міністр Дорін Речан підтвердив слова Зеленського про те, що РФ планує захопити аеропорт у Кишиневі для перекидання військових до Молдови.

Читайте також

ЄС може запровадити санкції через дестабілізацію ситуації в Молдові

ISW: Путін заявив про "битву за історичні кордони". Що це означає для Молдови

Прем'єр Молдови підтвердив слова Зеленського про плани РФ захопити аеропорт Кишинева для перекидання військових

У ГУР пояснили, чому РФ влаштовує напругу довкола Молдови

У Молдові сподіваються, що перемога України допоможе врегулювати конфлікт у Придністров'ї

На початок