ISW: Путін заявив про "битву за історичні кордони". Що це означає для Молдови

ISW: Путін заявив про "битву за історичні кордони". Що це означає для Молдови

Президент РФ Володимир Путін виступає перед Федеральними зборами у Москві 21 лютого 2023 р
. Президент РФ Володимир Путін виступає перед Федеральними зборами у Москві 21 лютого 2023 року. Фото: АР

Президент Росії Володимир Путін у своїй промові 22 лютого заявив, що Росія бореться за "історичні кордони Росії". Концепція "історичних кордонів" Росії може бути використана для виправдання агресії майже проти будь-якого з сусідів Росії, а також Молдови та країн Центральної Азії, які не мають спільного кордону з Росією. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Всі вони містять територію, яка колись входила або до Радянського Союзу, або до Російської імперії, або до обох держав, відзначили в ISW.

Аналітики нагадали, що відповідний імперський наратив Путін аналогічно озвучив у своїй промові перед масштабним вторгненням в Україну 24 лютого 2022 року.

“Путін виступив з чотирихвилинною промовою на мітингу до Дня захисника Вітчизни в Москві, заявивши, що зараз "йде битва за історичні кордони (Росії — ред.), за (російський — ред.) народ", — йдеться в аналітичному звіті.

Промова Путіна також послідувала за його указом від 21 лютого про скасування указу від травня 2012 року про позицію Росії щодо територіальної цілісності Молдови, відзначили аналітики. Путін скасував свої накази 2012 року Міністерству закордонних справ Росії твердо дотримуватися принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй, які вимагають розвитку дружніх відносин між державами на основі рівності, поваги до їхнього суверенітету і територіальної цілісності, а також зобов'язання Росії активно шукати шляхи врегулювання придністровського конфлікту на основі поваги до територіальної цілісності Молдови.

“Скасування указу 2012 року не означає, що Путін має намір напасти на Молдову — для цього йому бракує військового потенціалу. Хоча це вказує на ескалацію його зусиль з підриву молдовської держави”, — йдеться в аналітичному звіті.

Інші ключові висновки ISW щодо війни в Україні:

  • Українські розвідники продовжують інформувати, що Росії не вистачає бойової потужності та ресурсів, необхідних для підтримки її нових наступальних операцій в Україні.
  • Фінансист ПВК "Вагнер" Євген Пригожин прямо звинуватив Міністерство оборони Росії у жорстокому поводженні з силами "Вагнера", що викликало бурхливу реакцію в інформаційному просторі і підтвердило попередні оцінки ISW про розкол між "вагнерівцями" і Міноборони РФ.
  • Речник Державного департаменту США Нед Прайс заявив, що уряд США стурбований потенційним зміцненням російсько-китайських відносин.
  • Російські війська, ймовірно, намагаються збільшити темпи наступальних операцій на лінії Куп'янськ-Лиман.
  • Деякі російські джерела спростували інші російські заяви про інтенсифікацію наступальних операцій на заході Луганської області.
  • Російські війська продовжували наземні атаки вздовж усієї лінії фронту в Донецькій області та здобули незначні територіальні здобутки навколо Бахмута.
  • Російська та окупаційна влада продовжує публічно заявляти, що російські війська зосереджені на оборонних операціях у східній (лівобережній) частині Херсонської області та в Криму.
  • Представники американської розвідки заявили, що президент Росії Володимир Путін може мобілізувати значно більшу кількість російських військовослужбовців.
Карта бойових дій на війні в Україні на 22 лютого від ISW
Фото: з сайту ISW

Читайте також

Іспанія передасть танки, в Україну дозволили ввозити дрони без мит. 365 день війни. Онлайн

Сили оборони відбили близько 90 атак російського війська за добу — Генштаб ЗСУ

Українська авіація завдала 12 ударів по окупантах — Генштаб ЗСУ

На початок