ЄС може запровадити санкції через дестабілізацію ситуації в Молдові — Йозвяк

ЄС може запровадити санкції через дестабілізацію ситуації в Молдові — Йозвяк

Прапори ЄС
. Прапори ЄС. Фото: АР

Європейський Союз вивчає можливість запровадження санкцій проти людей та організацій, які намагаються дестабілізувати ситуацію в Молдові. Про це повідомив редактор Радіо Свобода з питань Європи Рікард Йозвяк.

"ЄС вивчає можливість запровадження санкцій проти осіб/організацій, які намагаються дестабілізувати ситуацію в Молдові. Про це нещодавно попросив Кишинів", — написав Йозвяк у Твіттер.

Що відомо про ситуацію в Молдові

Раніше президент України Володимир Зеленський під час виступу на саміті ЄС заявив про "план Росії взяти Молдову під свій контроль". Служба інформації та безпеки Молдови підтвердила, що молдовська сторона отримувала від України дані про наміри Росії провести кампанію з дестабілізації ситуації в державі.

Про те, що Росія планує здійснити держпереворот у Молдові з нападами на державні будівлі і захопленням заручників, на пресконференції сказала президентка Молдови Мая Санду. Вона зазначила, що Росія не вперше має намір дестабілізувати ситуацію у Молдові. Восени минулого року такі спроби вже робилися, але завдяки оперативному втручанню органів Молдови вони виявилися безуспішними.

Читайте також

ISW: Путін заявив про "битву за історичні кордони". Що це означає для Молдови

Прем'єр Молдови підтвердив слова Зеленського про плани РФ захопити аеропорт Кишинева для перекидання військових

У ГУР пояснили, чому РФ влаштовує напругу довкола Молдови

У Молдові сподіваються, що перемога України допоможе врегулювати конфлікт у Придністров'ї

На початок