Прем'єр Молдови підтвердив слова Зеленського про плани РФ захопити аеропорт Кишинева для перекидання військових

Прем'єр Молдови підтвердив слова Зеленського про плани РФ захопити аеропорт Кишинева для перекидання військових

Прем'єр Молдови підтвердив слова Зеленського про плани РФ захопити аеропорт Кишинева для перекидання військових
. Новопризначений прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан виступає перед членами парламенту в Кишиневі, Молдова, 16 лютого 2023 року. Фото: AP

Прем'єр-міністр Дорін Речан підтвердив слова президента України Володимира Зеленського про те, що РФ планує захопити аеропорт у Кишиневі для перекидання військових до Молдови.

Про це він сказав відповідаючи на питання про заяву президента України Володимира Зеленського про те, що РФ може використати аеропорт у Кишиневі, щоб підготувати держпереворот у країні, повідомляє Moldova 1.

"Є кілька сценаріїв дестабілізації. Вони включають кілька деталей, у тому числі й ті, про які ви згадали, цитуючи слова президента Зеленського", — сказав прем'єр Молдови.

Однак, як запевнив Речан, молдовські органи готові впоратися із цими викликами.

Він наголосив, що Молдова значно посилила свої можливості після спроб дестабілізувати ситуацію в країні минулої осені, тому влада зараз готова "до різних сценаріїв, спрямованих на безпеку Республіки Молдова".

"Наша мета — забезпечити мир і стабільність у країні, зокрема й придністровського регіону. Молдова виступає за мирне врегулювання придністровського конфлікту, і ми повинні узгоджувати наші цілі для досягнення миру та безпеки", — сказав прем'єр.

Україна завжди готова допомогти Молдові, якщо Росія вирішить відкрити у Придністров'ї другий фронт.

Напередодні Зеленський заявив в інтерв'ю німецькому виданню Die Welt, що Росія давно планувала змінити владу та влаштувати провокації у Молдові, про що він уже попередив президента Маю Санду. Однак Молдова і РФ не мають спільного кордону, а росіяни могли перекидати своїх військових лише в аеропорт у Кишиневі.

"Тому вони мають використовувати цей аеропорт та своїх військових у Придністров'ї", — сказав Зеленський.

Що відомо про ситуацію у Молдові

Президент України Володимир Зеленський під час виступу на саміті ЄС 9 лютого заявив про "план Росії взяти Молдову під свій контроль". Служба інформації та безпеки Молдови підтвердила, що молдовська сторона отримувала від України дані про наміри Росії провести кампанію з дестабілізації ситуації в державі.

13 лютого президентка Молдови Мая Санду підтвердила цю інформацію і заявила, що за допомогою протестів опозиції РФ має намір здійснити держпереворот у Молдові та змінити владу в Кишиневі.

Читайте також

У Молдові сподіваються, що перемога України допоможе врегулювати конфлікт у Придністров'ї

Молдова заявила, що знайшла на своїй території бойову частину російської ракети

Молдова просить союзників про протиповітряну оборону

Молдова заявила про ризик вторгнення РФ на її територію

На початок