У Молдові сподіваються, що перемога України допоможе врегулювати конфлікт у Придністров'ї

У Молдові сподіваються, що перемога України допоможе врегулювати конфлікт у Придністров'ї

У Молдові сподіваються, що перемога України допоможе врегулювати конфлікт у Придністров'ї
. Міністр закордонних справ Молдови Ніку Попеску, фото: AP

Міністр закордонних справ та європейської інтеграції Молдови Ніку Попеску вважає, що після перемоги України у війні Молдова доб'ється виведення російських військ з Придністровського регіону.

Про це Попеску сказав в ефірі "Vocea Basarabie".

"Ми всі очікуємо і хочемо, щоб Україна виграла цю війну, звільнила власну територію, щоб ми могли продовжити роботу з мирної реінтеграції країни і роботу з виведення російських військ, незаконно розміщених на нашій території, мирним шляхом - ось чого ми всі хочемо", — заявив він.

Попеску зазначив, що війна в Україні змінила параметри функціонування Молдови абсолютно в кожній сфері, зокрема і у сфері врегулювання ситуації у Придністров'ї.

"Ми зможемо зберегти мир, демократію і європейськість нашої країни, тому що ми робимо це не поодинці, у нас є підтримка найсильніших, найвпливовіших держав і організацій світу", — підсумував він.

Придністровська Молдавська Республіка — самопроголошена держава на території Придністров'я, яку міжнародна спільнота визнає частиною Молдови. Займає майже всю молдовську частину лівого берега Дністра, а також кілька населених пунктів на правому березі річки. На північному сході межує з Україною (Одеська та Вінницька області), на південному заході — з Молдовою.

Незалежність у невизнному Придністров’ї проголосили 25 серпня 1991 року. 2006 року в невизнаній республіці провели референдум. Згідно з офіційними результатами громадяни висловилися за незалежність самопроголошеної республіки від Молдови і майбутню інтеграцію з Росією. Результати референдуму не було визнано на міжнародному рівні.

Згідно із законодавством Молдови, Придністров'я має статус Автономного територіального утворення з особливим правовим статусом. Його незалежність не визнає жодна країна-член ООН.

Що відомо

  • 25 та 26 квітня 2022 року у невизнаній республіці Придністров'я зафіксували вибухи біля будівлі Міністерства держбезпеки, на території радіоцентру у селищі Маяк та у військовій частині в Парканах.
  • 13 липня повідомлялось, що на території так званого Придністров’я в напрямку Одеської області розгорнули та привели в бойову готовність шість батарей реактивного залпового вогню "Град", три гаубиці Д-44 та залучили 600 військовослужбовців
  • 22 липня очільник МЗС невизнаного Придністров’я Віталій Ігнатьєв в інтерв’ю "РИА Новости" заявив, що самопроголошена Придністровська Молдавська Республіка домагатиметься незалежності з подальшим входженням до складу РФ.
  • Того ж дня керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Україна готова надати Молдові допомогу у звільненні від російської окупації території так званої ПМР.

Читайте також

Молдова заявила про ризик вторгнення РФ на її територію

Молдова просить союзників про протиповітряну оборону

На початок