Росія планує здійснити держпереворот у Молдові — Санду підтвердила заяву Зеленського

Росія планує здійснити держпереворот у Молдові — Санду підтвердила заяву Зеленського

Росія планує здійснити держпереворот у Молдові — Санду підтвердила заяву Зеленського
. Президентка Молдови Мая Санду. Фото: АР

Росія планує здійснити держпереворот у Молдові з нападами на державні будівлі і захопленням заручників. Про це на пресконференції сказала президентка Молдови Мая Санду, повідомляє Newsmaker.

Санду зазначила, що Росія не вперше має намір дестабілізувати ситуацію у Молдові. Восени минулого року такі спроби вже робилися, але завдяки оперативному втручанню органів Молдови вони виявилися безуспішними.

"План (Росії, — ред.) на майбутній період передбачає диверсії із залученням людей з військовою підготовкою, замаскованих під цивільних осіб, для проведення насильницьких дій, нападів на державні будівлі та захоплення заручників", — сказала вона.

За словами президентки, за допомогою протестів опозиції РФ має намір здійснити держпереворот у Молдові та змінити владу в Кишиневі.

"Документи, отримані від наших українських партнерів, вказують на місця та логістичні аспекти організації цієї підривної діяльності. План також передбачає використання іноземців для насильницьких дій. Наприклад, матеріали містять інструкції щодо правил в'їзду до Молдови для громадян Росії, Білорусі, Сербії та Чорногорії", — сказала Санду.

За її словами, мета цих дій — "повалення конституційної та легітимної влади в Кишиневі на нелегітимну", проросійську, "щоб Росія змогла зупинити процес європейської інтеграції республіки та використати Молдову у війні проти України".

Президентка Молдови запевнила, що державні органи безпеки працюють над запобіганням цим провокаціям і тримають ситуацію під контролем.

Вона також заявила, що парламент Молдови має якнайшвидше ухвалити законопроєкти, які нададуть СІБ та прокуратурі необхідні інструменти "для ефективнішої боротьби з ризиками безпеки країни".

"Всі, хто бере участь у таких акціях, і хто їх захищає, необхідно притягнути до відповідальності", — додала глава держави.

Санду закликала громадян бути пильними та довіряти офіційній інформації, оскільки "найагресивнішою формою атаки є інформаційна атака".

Президент України Володимир Зеленський під час виступу на саміті ЄС заявив про "план Росії взяти Молдову під свій контроль". Служба інформації та безпеки Молдови підтвердила, що молдовська сторона отримувала від України дані про наміри Росії провести кампанію з дестабілізації ситуації в державі.

Читайте також

У Молдові сподіваються, що перемога України допоможе врегулювати конфлікт у Придністров'ї

Молдова заявила, що знайшла на своїй території бойову частину російської ракети

Молдова просить союзників про протиповітряну оборону

Молдова заявила про ризик вторгнення РФ на її територію

На початок