Україна звинувачує російських снайперів у жорстокому поводженні з дитиною та груповому зґвалтуванні матері — Reuters

Україна звинувачує російських снайперів у жорстокому поводженні з дитиною та груповому зґвалтуванні матері — Reuters

Зґвалтування, насильство
. Зґвалтування. Ілюстративне фото: УНІАН

Україна звинуватила двох російських військових у сексуальному насильстві над чотирирічною дівчинкою та груповому зґвалтуванні її матері під дулом пістолета на очах у її батька, що є частиною широко поширених звинувачень у жорстокому поводженні протягом більш ніж річного вторгнення.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на матеріали прокуратури, з якими вдалося ознайомитися.

Згідно з матеріалами слідства, ці інциденти є частиною серії сексуальних злочинів, які російські солдати 15-ї окремої мотострілецької бригади вчинили в чотирьох будинках Броварського району неподалік Києва в березні 2022 року.

Міністерство оборони Росії не відповіло на запит про коментар. Зазначені номери телефонів бригади не працювали. Двоє чиновників Самарського гарнізону, до складу якого входить бригада, сказали, що не змогли надати контакти підрозділу, коли зв’язалося Reuters, а один сказав, що вони засекречені.

За словами українських прокурорів, під час невдалого поштовху Москви захопити Київ після її вторгнення 24 лютого, солдати увійшли в Бровари через кілька днів, грабуючи та використовуючи сексуальне насильство як навмисну тактику тероризувати населення.

"Вони заздалегідь виділили жінок, скоординували їхні дії та ролі", — сказали прокурори, чиї 2022 документи базувалися на опитуваннях свідків і тих, хто вижив.

Більшість звірств сталася 13 березня, коли військові "у стані алкогольного сп'яніння увірвалися на подвір'я будинку, де проживала молода сім'я", стверджують прокурори.

Батька побили, а потім змусили стати на коліна, а його дружину групою зґвалтували. Згідно з документами, один із солдатів сказав чотирирічній дівчинці, що "зробить з неї жінку", перш ніж вона стала жертвою насильства.

Сім'я вижила, хоча прокуратура заявила, що розслідує додаткові злочини в цьому районі, включаючи вбивства за той самий період.

Читайте також: Сексуальні злочини: як спілкуватися з жінками, які зазнали насилля та тортур

Обидва солдати були снайперами, віком 32 і 28 років, йдеться в документах, додаючи, що перший загинув, а молодший, на ім'я Євгеній Чорнокнижний, повернувся до Росії.

На запит агентства про особи обох солдатів, прокуратура назвала лише ім'я молодшого чоловіка. Коли журналісти зателефонували за його номером в онлайн-базах, людина, яка назвала себе братом Чорнокнижного, сказала, що він помер. Reuters зазначає, що йому не вдалося незалежно підтвердити твердження про смерть російського військового.

Ці двоє снайперів були серед шести підозрюваних, яких звинувачують у нападах на Бровари, які, за словами прокурорів, є одним із наймасштабніших розслідувань сексуального насильства з часів вторгнення.

Після ймовірного нападу на дитину та її батьків двоє військових увійшли в сусідній будинок літньої пари, де вони побили їх, і, за словами прокурорів, також зґвалтували 41-річну вагітну жінку та 17-річну дівчину.

За словами прокурорів, в іншому місці, де проживало кілька сімей, солдати загнали всіх на кухню та групою зґвалтували 15-річну дівчину та її матір.

Всі постраждалі вижили, повідомили в прокуратурі, їм надали психологічну та медичну допомогу.

Прокуратура розслідує 171 випадок сексуального насильства проти українців з боку російських військових. Серед постраждалих — 39 чоловіків.

Читайте також

В ОГПУ презентували стратегію для постраждалих від сексуального насильства під час війни

В ООН заявили про вкрай важку ситуацію з правами людини через війну в Україні

"Росія вдалася до кожного зі шляхів геноциду" — Тімоті Снайдер про російський фашизм, майбутнє України та Зеленського

На початок