Йоганнес Бьо достроково став володарем Великого кришталевого глобуса

. AP Photos

Норвежець тріумфував у загальному заліку за два етапи до завершення сезону.

Лідер збірної Норвегії з біатлону Йоганнес Бьо став володарем Великого кришталевого глобуса сезону 2022/23.

Йоганнес Бьо очолював загальний залік Кубка світу з біатлону перед стартом передостаннього етапу в Естерсунді. Перед ним він здобув два "золота" в Нове-Место: у спринті та гонці переслідування.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться всі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт.

Перед етапом в Естерсунді Йоганнес Бьо мав перевагу над партнером по збірній Норвегії Штурлою Легрейдом 399 очок. У заключних п'яти гонках сезону переслідувач Бьо мав лише теоретичні шанси відіграти у нього це відставання - за п'ять гонок можна було набрати максимум 450 очок.

Проте Легрейд вже не зможе цього зробити. Разом з Йоганнесом Бьо він пропустить індивідуальну гонку через позитивний результат тесту на коронавірус, який отримав ще перед стартом у Нове-Место.

Міжнародний біатлонний союз вже достроково оголосив переможцем Йоганнеса Бьо. Для самого норвежця це четвертий Великий Кришталевий глобус у кар'єрі - перед цим він виграв його у 2019, 2020 та 2021 роках, після чого його серію перервав француз Кантен Фійон-Майє.

Топ-5 загального заліку Кубка світу серед чоловіків перед етапом в Естерсунді

1. Йоганнес Бьо (Норвегія) - 1319
  2. Штурла Легрейд (Норвегія) - 920
  3. Ветле Шостад Крістіансен (Норвегія) - 682
  4. Тарьєй Бьо (Норвегія) - 598
  5. Мартін Понсілуома (Швеція) - 567

Йоганнес Бьо - п'ятий біатлоніст в історії, що здобув чотири Великих кришталевих глобуси у кар'єрі. Найуспішнішим залишається француз Мартен Фуркад - на його рахунку сім перемог.

Топ-5 володарів Великого кришталевого глобусу

• 7: Мартен Фуркад (Франція)
  • 6: Оле Ейнар Бйорндален (Норвегія)
  • 4: Рафаель Пуаре (Франція), Франк Ульріх (Німеччина), Йоганнес Бьо (Норвегія)

Досягнення Йоганнеса Бьо у сезоні 2022/23

• Виграв Малі кришталеві глобуси у спринті та гонці переслідування.
  • Здобув сім медалей на чемпіонаті світу в Обергофі: п'ять золотих, одну срібну та одну бронзову - повторення абсолютного рекорду як за "золотом", так і за загальною кількістю нагород.
  • Встановив абсолютний біатлонний рекорд за кількістю особистих гонок поспіль на подіумі - 19.

Що далі для Йоганнеса Бьо?

• Повернення норвежця до гонок заплановано у неділю, 12 березня, на чоловічий масстарт. Туди Йоганнес відбереться завдяки місцю у загальному заліку Кубка світу.
  • Йоганнес Бьо, найімовірніше, не повторить рекорд за перемогами в усіх заліках сезону Кубка світу. Попри те, що він очолює залік індивідуальних гонок, через пропуск старту в Естерсунді він втратить перемогу.
  • Заключний етап Кубка світу з біатлону відбудеться у норвезькому Голменколлені з 16 до 19 березня. У його програмі - спринти, гонки переслідування та масстарти.