У Довженко-Центрі читатимуть лекції про українське кіно

У Довженко-Центрі читатимуть лекції про українське кіно

У Довженко-Центрі читатимуть лекції про українське кіно
Фото: Довженко-Центр/Facebook

З 9 березня у Довженко-Центрі починається лекторій "Як перестати хвилюватися та полюбити українське кіно". Про це повідомляє пресслужба інституції на офіційному сайті.

"Цим лекторієм будемо привідкривати маловідомі сторінки нашого кіно, розвінчувати міфи та відповідати на питання, які давно потребували відповіді", – коментують організатори.

На лекціях розглядатимуть кіно 1920-х та 1960-х років, розповідатимуть про зв’язок між різними видами мистецтв, історію української анімації та документального кіно. Також будуть лекції, присвячені кіновиробництву у 1980-х та 1990-х, у період 2000-х та після 2014 року.

Серед запрошених лекторок та лекторів:

  • кінокритикиня Дар’я Бадьор,
  • кінокритик, кінознавець, кіносценарист Сергій Тримбач,
  • кінознавець, кінокритик, виконавчий продюсер телеканалу UA:КУЛЬТУРА Лук’ян Галкін,
  • кінознавець Володимир Войтенко,
  • кіножурналіст Алекс Малишенко,
  • кінокритикиня Міла Новікова,
  • головна мистецтвознавиця Музею кіно Марина Скирда
  • кінознавець, режисер, керівник кіноархіву Довженко-Центру Олександр Телюк,
  • кінокритикиня Альона Пензій,
  • кінорежисер Станіслав Битюцький
У Довженко-Центрі читатимуть лекції про українське кіно
У Довженко-Центрі читатимуть лекції про українське кіно. Фото: Довженко-Центр/Facebook

Першу лекцію – "Між війною та війною. Наративи українського кіно 1930–х" – читатиме Олександр Телюк.

"Короткий ренесанс епохи ВУФКУ та українізації 1920-х було перекреслено важкими сталінськими 1930-ми, коли кіно не лише стало рупором ідей індустріалізації, мілітаризації та ренесансу імперського мислення, але й розважальною формою", що камуфлювала масові злидні, травми Голодомору та тривоги репресій", – пишуть в оголошенні організатори.

"Історичним обрамленням цієї дуже насиченої епохи стали дві великі війни — одна з яких витіснялася патосом більшовицької революції, інша — нав’язливо передчувалася в тому числі через образи кіно"

Довженко-Центр – найбільший кіноархів України. У структурі центру також діють фільмофонд, Музей кіно, видавництво, книгарня, простір "Сцена 6", кінолекторій і єдина в Україні кінокопіювальна лабораторія з цілісним плівково-цифровим циклом.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок