У Німеччині заявили, що не мають результатів розслідування вибуху на "Північному потоці"

У Німеччині заявили, що не мають результатів розслідування вибуху на "Північному потоці"

У Німеччині заявили, що не мають результатів розслідування вибуху на "Північному потоці"
. Витік газу з трубопроводу Nord Stream викликає появу бульбашок на поверхні води в морі в Швеції. 29 вересня 2022 року. Фото: Getty Images

Уряд Німеччини заявляє, що розслідування вибуху на газопроводі "Північний потік" ще не досягло результатів. Про це повідомляє агентство Reuters.

Про це у ФРН заявили у відповідь на матеріал The New York Times, у якому стверджується, що нові розвідувальні дані припускають, що до вибухів на газогонах причетна "проукраїнська група".

Швеція, Данія та Німеччина кілька днів тому поінформували Раду Безпеки ООН про те, що розслідування вибухів на Nord Stream триває, результатів поки що немає, заявили в канцелярії міністра закордонних справ Німеччини.

"Федеральна прокуратура розслідує цю справу з початку жовтня 2022 року. Таким чином, вона має суверенітет над процедурою", — пояснили в канцелярії.

Читайте також: Данія, Швеція та Німеччина продовжують розслідування вибухів на Nord Stream

Що відомо про вибухи на Nord Stream

Трубопроводи "Північного потоку" були зруйновані вранці 26 вересня. Вибухи були настільки сильні, що їх зафіксували сейсмологи. Діри на нитках розташовані в шведській і данській економічних зонах.

Хоча на момент вибухів трубопроводи не працювали, всередині залишалася велика кількість газу, який витік через отвори в море і був добре помітний на поверхні.

Європейський союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.

Читайте також

Вибухи Nord Stream, ймовірно, були результатом диверсії — німецьке розслідування

Шведський прокурор: детонації газопроводів Nord Stream 1 і 2 — це груба диверсія

Путін назвав вибухи на газогонах "Північний потік" "актом міжнародного тероризму"

На початок