Вибухи Nord Stream, ймовірно, були результатом диверсії — німецьке розслідування

Вибухи Nord Stream, ймовірно, були результатом диверсії — німецьке розслідування

Вибухи Nord Stream, ймовірно, були результатом диверсії — німецьке розслідування
Вибух на газопроводі "Північний потік". Getty Images

Німецькі слідчі визначили, що серія вибухів уздовж ключових підводних газопроводів Nord Stream, ймовірно, була результатом диверсії.

Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal.

Німецькі слідчі не змогли остаточно пов'язати ймовірну диверсію з однією дійовою особою, але деякі німецькі офіційні особи кажуть, що вони працюють, виходячи з припущення, що за вибухами стояла Росія, пише видання не називаючи імен чиновників.

Вибухи призвели до витоків трьох з чотирьох труб, які є частиною трубопроводів "Північний потік" і "Північний потік-2", побудованих під Балтійським морем для транспортування природного газу з Росії до Європи.

Москва заперечує свою причетність і заявляє, що вибухи були терористичною атакою, спрямованою проти російських інтересів. Попереднє шведське розслідування дійшло до висновку, що вибухи, швидше за все, були диверсією, однак шведи також не назвали винуватця. У НАТО заявили, що витоки були результатом диверсії, але "не надали жодних доказів й не назвала винуватця", пише видання

Деякі німецькі чиновники засумнівались у тому, що вибухівку заклали з допомогою підводного човна, посилаючись на відносно невелику глибину води та ретельний моніторинг підводних човнів, що проводиться Військово-Морськими силами НАТО в цьому районі. За словами німецьких офіційних осіб, одна з версій нападу — вибухові пристрої були спущені з корабля, а потім приведені в дію дистанційно, пише видання.

Що відомо

  • 6 вересня вимірювальні сейсмологічні станції у Швеції та Данії зафіксували потужні підводні вибухи на маршрутах газопроводів "Північний потік-1" та "Північний потік-2", що, ймовірно, спричинило витік газу. Данське морське відомство встановило заборонену зону в радіусі 5 морських миль від газопроводу. У Німеччині припустили, що йдеться про диверсії, а у російського оператора заявили про "безпрецедентні" руйнування.
  • Оператор газогонів Nord Stream AG заявив, що руйнування відбулися в один день одночасно на трьох нитках морських газопроводів "Північний потік-1" і "Північний потік - 2". В компанії сказали, що пошкодження мають безпрецедентний характер і "терміни відновлення поки оцінити неможливо".
  • Європейський союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.
  • 2 жовтня влада Данії заявила, що на газопроводах Nord Stream та Nord Stream-2 припинився витік газу.

Читайте також

Розриви системи "Північного потоку" ймовірно призвели до найбільшого в історії викиду метану — ООН

Які екологічні наслідки матиме аварія на "Північному потоці" — науковець

Нитки "Північних потоків" після вибухів можуть стати непридатні для використання

На початок