Данія, Швеція та Німеччина продовжують розслідування вибухів на Nord Stream

Данія, Швеція та Німеччина продовжують розслідування вибухів на Nord Stream

Данія, Швеція та Німеччина продовжують розслідування вибухів на Nord Stream
Вибух на газопроводі "Північний потік". Getty Images

Розслідування Данією, Німеччиною та Швецією вибухів на газопроводах Nord Stream ще не завершено. Про це йдеться у листі трьох країн на адресу Ради Безпеки ООН, повідомляє Reuters.

Данія, Німеччина та Швеція повідомили Раді Безпеки у своєму спільному листі, що "російська влада була поінформована про поточне розслідування" їхніми національними органами, які наразі встановили, що пошкодження трубопроводів було спричинено "потужними вибухами через диверсію".

"Ці розслідування ще не завершені. На цю мить неможливо сказати, коли вони будуть завершені. Влади Данії, Німеччини та Швеції вели діалог щодо розслідування витоку газу, і діалог продовжуватиметься у відповідному обсязі", — йдеться в листі.

Також зазначається, що збитки для довкілля вважаються локальними та обмежуються територіями, які постраждали від витоків, а наслідки щодо викидів парникових газів є "значними та тривожними".

Радбез збирається пізніше 21 лютого, щоб обговорити вибухи на газогоні. Росія скликала засідання і хоче, щоб рада з 15 членів вимагала проведення незалежного розслідування вибухів на Nord Stream. Голосування щодо пропозиції ще не заплановане і навряд чи відбудеться у вівторок, зазначає агентство.

Що відомо про вибухи на Nord Stream

Трубопроводи "Північного потоку" були зруйновані вранці 26 вересня. Вибухи були настільки сильні, що їх зафіксували сейсмологи. Діри на нитках розташовані в шведській і данській економічних зонах.

Хоча на момент вибухів трубопроводи не працювали, всередині залишалася велика кількість газу, який витік через отвори в море і був добре помітний на поверхні.

Європейський союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.

Читайте також

Вибухи Nord Stream, ймовірно, були результатом диверсії — німецьке розслідування

Шведський прокурор: детонації газопроводів Nord Stream 1 і 2 — це груба диверсія

Путін назвав вибухи на газогонах "Північний потік" "актом міжнародного тероризму"

На початок