Путін назвав вибухи на газогонах "Північний потік" "актом міжнародного тероризму"

Путін назвав вибухи на газогонах "Північний потік" "актом міжнародного тероризму"

Путін назвав вибухи на газогонах "Північний потік" "актом міжнародного тероризму"
. Витік газу з трубопроводу Nord Stream викликає появу бульбашок на поверхні води в морі в Швеції. 29 вересня 2022 року. Фото: Getty Images

29 вересня президент Росії Володимир Путін прокоментував вибухи на трубопроводах "Північний потік-1" та "Північний потік-2". Він назвав ці дії — актом міжнародного тероризму. Росія хоче підняти це питання в п'ятницю, 30 вересня, в Раді безпеки ООН.

Про це повідомляє пресслужба Кремля.

"Президент Росії дав принципову оцінку безпрецедентної диверсії, по суті — акту міжнародного тероризму щодо магістральних газових трубопроводів "Північний потік-1" та "Північний потік-2". Зазначено, що Росія виносить це питання на термінове обговорення в Раді Безпеки ООН", — йдеться в повідомленні.

Про це Путін сказав під час телефонної розмови з турецьким президентом Реджепом Таїпом Ердоганом, 29 вересня. Засідання Радбезу ООН, на прохання Росії, скликано на 30 вересня.

Як відомо, у Європі та США також називають найбільш ймовірну причину пошкодження трубопроводів — диверсію.

28 вересня неназване джерело в Міністерстві оборони Великої Британії повідомило журналістам The Times, що Росія, ймовірно, розбомбила трубопроводи "Північний потік-1" та "Північний потік-2" сама, за допомогою підводного безпілотника.

Що відомо

  • Вимірювальні сейсмологічні станції у Швеції та Данії зафіксували потужні підводні вибухи на маршрутах газопроводів "Північний потік-1" та "Північний потік-2", що, ймовірно, спричинило витік газу. Данське морське відомство встановило заборонену зону в радіусі 5 морських миль від газопроводу. У Німеччині припустили, що йдеться про диверсії, а у російського оператора заявили про "безпрецедентні" руйнування.
  • Оператор газогонів Nord Stream AG заявив, що руйнування відбулися в один день одночасно на трьох нитках морських газопроводів "Північний потік-1" і "Північний потік - 2". В компанії сказали, що пошкодження мають безпрецедентний характер і "терміни відновлення поки оцінити неможливо".
  • Європейський союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.

Читайте також

Нитки "Північних потоків" після вибухів можуть стати непридатні для використання

Швеція та Данія зафіксували підводні вибухи на газопроводах "Північного потоку". Що відомо

Витоки "Північного потоку" є результатом навмисних дій — Боррель

На початок