Шведський прокурор: детонації газопроводів Nord Stream 1 і 2 — це груба диверсія

Шведський прокурор: детонації газопроводів Nord Stream 1 і 2 — це груба диверсія

Шведський прокурор: детонації газопроводів Nord Stream 1 і 2 — це груба диверсія
Вибух на газопроводі "Північний потік". Getty Images

Детонації, які спричинили пошкодження газопроводів Nord Stream 1 і 2 є грубою диверсією.

Про це повідомив шведський прокурор, який очолює попереднє розслідування, Матс Люнгквіст 18 листопада.

"Аналіз, проведений на цей час, показує сліди вибухівки на кількох знайдених сторонніх предметах", — заявив Люнгквіст.

За його словами, розслідування є "дуже складним і всеосяжним". Але, судячи з того, що стало відомо — "це груба диверсія", заявив він.

"Під час огляду місця злочину, який проводився на місці в Балтійському морі, було зроблено велику кількість конфіскацій, а територія була ретельно задокументована. Проведені аналізи показують сліди вибухівки на кількох знайдених сторонніх предметах. Проводиться поглиблена аналітична робота й триває робота над висновками щодо інциденту", — каже прокурор.

Також у прокуратурі заявили, що продовження попереднього розслідування покаже, чи можна когось підозрювати у злочині.

"Співпраця з владою Швеції та інших країн працює чудово. Для подальшої роботи з попереднім розслідуванням і для різноманітної поточної співпраці важливо, щоб ми могли працювати в тиші та мирі, — додав Люнгквіст.

Місяць тому до попередніх висновків про диверсію дійшло й німецьке слідство. Слідчі визначили, що серія вибухів уздовж ключових підводних газопроводів Nord Stream, ймовірно, була результатом диверсії.

Що відомо

  • Трубопроводи "Північного потоку" були зруйновані вранці 26 вересня. Вибухи були настільки сильні, що їх зафіксували сейсмологи. Діри на нитках розташовані в шведській і данській економічних зонах.
  • Хоча на момент вибухів трубопроводи не працювали, всередині залишалася велика кількість газу, який витік через отвори в море і був добре помітний на поверхні.
  • Європейський союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.

Читайте також

Вибухи Nord Stream, ймовірно, були результатом диверсії — німецьке розслідування

На початок