Нащадки родини Терещенків хочуть створити на Житомирщині музей авіабудування

Нащадки родини Терещенків хочуть створити на Житомирщині музей авіабудування

Нащадки родини Терещенків хочуть створити на Житомирщині музей авіабудування

На Житомирщині планують створити музей авіабудування. Про це розповіла виданню Укрінформ голова ради Фундації спадщини Терещенків Олена Терещенко. Музей планують відкрити у палаці ХIХ століття у Червоному.

"Палац у Червоному унікальний. Житомирщині з ним неймовірно пощастило і наше завдання повернути його у власність держави та створити там музей авіабудування", – зазначила Терещенко.

За її словами, Фундація спадщини Терещенків розраховує на підтримку меценатів, зацікавлених у створенні музею авіабудування фахівців та залучення грантів.

Нащадки родини Терещенків хочуть створити на Житомирщині музей авіабудування
Нащадки родини Терещенків хочуть створити на Житомирщині музей авіабудування. Фото: Вікімедія

Палац Терещенків збудований в неоготичному стилі на замовлення польського шляхтича Адольфа Норберта Еразма Грохольського. Після його смерті, його вдова виїхала за кордон, а Червоне продала.

Федір Артемович Терещенко трохи перебудував палац, а неподалік звів власне джерело прибутків — цукровий завод. Пізніше він побудував у Червоному авіамайстерні та аеродром, залучив до роботи закордонних майстрів і робітників із навколишніх сіл. Випробувачем літаків у Терещенка була одна з перших жінок-льотчиків, перша випробувачка Любов Голанчикова.

Терещенки – перші успішні українські бізнесмени чи гравці імперії?

Після більшовицької революції родині Терещенків довелося емігрувати за кордон. А палац передали у власність Житомирської епархії УПЦ (МП). Нині справу про повернення до державної власності розглядають у Господарському суді Житомирської області.

"Представники московського патріархату (на світлині) поводилися вкрай нахабно й агресивно, немов це держава щось у них вкрала, а не навпаки, всіма своїми діями яскраво демонструючи, що збираються затягнути даний процес на роки", – написала Олена Терещенко у своєму Facebook.

Терещенки — козацько-міщанський рід, який у 1870 отримав дворянський статус.

Його родоначальник Артем Терещенко розбагатів під час Кримської війни на постачанні хліба й корабельного лісу для московського війська, потім захопився цукроварінням та іншими галузями промисловості.

У червні на Суспільне Культура показали восьмисерійний документальний серіал про славетний рід та діяльність українських магнатів і меценатів Терещенків, та спадок, який родина залишила після себе — "Спадок Терещенків".

Серіал доступний для користувачів на ютуб-каналі Суспільне Культура.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок