Дефіциту нема, а імпорт електроенергії наближається до нуля — Укренерго

Дефіциту нема, а імпорт електроенергії наближається до нуля — Укренерго

Електроопори
Фото: УНІАН

Станом на ранок 27 лютого дефіциту потужності в енергосистемі України немає, а імпорт електроенергії наближається до нуля. Про це повідомляє НЕК "Укренерго".

"Споживання поступово зростає до рівня робочого дня. Дефіцит потужності в енергосистемі відсутній і наразі не прогнозується. В енергосистемі працюють усі види електростанцій. Через водопілля активно працюють гідроелектростанції. Імпорт електроенергії наближається до нуля", – зазначили у компанії.

Водночас в "Укренерго" зазначили, що з початком робочого тижня та підвищенням споживання на Одещині далися взнаки наслідки російських обстрілів. Через це сталося аварійне відключення окремих елементів системи передачі в регіоні.

Ремонтні бригади вже працюють над усуненням пошкоджень та відновленням енергоживлення.

"В решті регіонів мережеві обмеження відсутні. На всіх енергооб’єктах, які раніше зазнали пошкоджень від ракетних та дронових атак росіян, тривають ремонти для відновлення їх функціоналу та підвищення надійності передачі електроенергії", — зазначили у компанії.

Електроенергія. Усі останні новини

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

З 16 січня 2023-го українці можуть обміняти старі електричні лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи, вони на 88% більш енергоефективні ніж старі лампочки. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься за рахунок коштів ЄС. Заявку можна подати через "Дію", після чого — отримати п'ять нових ламп у найближчому відділені "Укрпошти".

Читайте також

Чому останніми днями є світло і чи довго так буде — пояснює експерт

Блекаут в Україні. Чи можуть російські обстріли повністю відключити електрику в країні

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

Чайник, або 120 смартфонів. П'ять способів економити електроенергію

Відключення електроенергії: як убезпечити житло від пожеж — розповіли в ДСНС

На початок