Чайник, або 120 смартфонів. П'ять способів економити електроенергію

Чайник, або 120 смартфонів. П'ять способів економити електроенергію

Чайник, або 120 смартфонів. П'ять способів економити електроенергію
Кондиціонер чи масляний обігрівач має маркування А. Це означає, що якусь площу він може обігріти за конкретний час, споживаючи конкретну кількість електроенергії. Фото: УНІАН

В Україні складна ситуація з постачанням електроенергії через обстріли військ РФ. Фахівці закликають економити та користуватись енергоефективними пристроями.

Якщо ми не вмикаємо чайник, це дає можливість 120 людям заряджати в цей час смартфони. Які ще є способи збереження електроенергії ― розібрались журналісти Українського радіо.

1. Не вмикайте всі пристрої одночасно

Існує така річ, як максимальна кількість потужності, що заведена у ваше приміщення. У старих будинках це 2-3 кВт, — розповів Українському радіо Олександр Баранюк, виконавчий директор громадської спілки "Розумні електромережі України".

За його словами, увімкнений бойлер потягне 1,5 кВт, тобто забере майже половину потужності. Якщо додати праску 1,1 кВт, то залишається трохи на дрібні речі ― ноутбук, смартфон, телевізор.

"Кожен пристрій має свою визначену потужність, її можна подивитися. На електрочайнику вона зазначена на підошві підігріву, наприклад, 1,85 кВт".

2. Розумна техніка допоможе економити

Чимало пральних машин мають функцію відтермінування початку циклу прання, для того аби прати не у пікові години. Можна також установити "розумну розетку".

"Розумна розетка подає напругу тоді, коли ви запланували. Тобто це програматор, який вставляється у розетку. У мене, наприклад, він стоїть між лічильником і бойлером. О 23-й годині вмикається нічний тариф на лічильнику, а за 15 хвилин вмикається бойлер. Тобто бойлер із цим програматором дочекався нічного тарифу і сам включився у нагрів. А потім сам відімкнувся" пояснює керівник спеціалізованого сервісного центру водонагрівачів та бойлерів Валерій Биканов.

3. Встановлюємо бойлер з товстою термоізоляцією

Він також не рекомендує ставити бойлери на мінімальний обігрів. "Якщо ви будете встановлювати малу температуру 40-45 градусів, то за деякий час бактерії у воді почнуть розмножуватися. Усі нормальні бойлери мають товсту теплоізоляцію, і їх тримають на максимальній температурі ― під 70-80 градусів. Таким чином вся вода з водогону стерилізується".

4. Реле контролю напруги

Варто встановити і реле контролю напруги, радить Валерій Биканов. Реле потрібно встановлювати одразу після лічильника. Таким чином, якщо ви щось не вимкнули з розетки, то щойно підвищиться напруга, реле спрацює ― і відключиться живлення всієї квартири. Як тільки напруга стабілізується, живлення увімкнеться, коментує експерт.

5. Обираємо економний обігрівач

Обираючи обігрівач, варто звертати увагу на маркування. Електроприлади мають різні класи енергоспоживання, пояснює виконавчий директор громадської спілки "Розумні електромережі України" Олександр Баранюк. Усі пристрої мають маркування: А, А+, А++, А+++. Це маркування означає енергоефективністью

"Простими словами: кондиціонер чи масляний обігрівач має маркування А, це означає, що якусь площу він може обігріти за конкретний час, споживаючи конкретну кількість електроенергії. Якщо клас А++, то на нагрівання кімнати за той же час піде менша кількість електроенергії".

Найкраще обрати немасляний електричний обігрівач. Він дешевший за кондиціонер, невибагливий в установці. Я б не радив брати УФО, бо вони не дуже теплоефективні, а до того ж пожежонебезпечні, каже Олекандр Баранюк.

Фахівці також не радять гріти приміщення до 22-25 градусів, а забезпечити 17-18С.

Війна. Усі новини
На початок