Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

В умовах постійних обстрілів критичної інфраструктури з боку Російської Федерації українцям краще заздалегідь готуватися до гіршого сценарію — відсутності тепла, води та зв'язку.

Як зігрітися, якщо нема опалення, чим харчуватися, де та як набрати питну воду, як залишатися на зв'язку та як морально пережити блекаут — у поясненні Суспільного.

Як надовше зберегти заряд повербанка

Щоб зекономити заряд повербенку, потрібно тримати його в теплі, краще — біля себе.

Наприклад, якщо лягти спати і залишити повербанк на підвіконні, він весь цей час буде розряджатися через низьку температуру. Якщо ж покласти цей повербанк до себе у спальник, то відповідно він буде в теплі і розряджатиметься вже набагато менше.

Читайте також: Як зберегти Wi-Fi під час відключень світла. Поради від Мінцифри

Як запастися питною водою

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту
Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту. Люди з пляшками біля бювету в парку "Відрадний" у Києві, 31 жовтня 2022 року, фото: УНІАН

По Києву розташовано багато різних артезіанських свердловин, де можна набирати воду. Якщо є ймовірність, що вода у джерелі не є якісною, то можна застосовувати різні фільтри.

Щоб зробити такий фільтр, потрібно мати дві місткості. Неважливо, які вони за об’ємом — важливо, щоб по них могла стікати вода, тобто, щоб зверху можна було заливати цю воду, а знизу вона могла витікати. Це, наприклад, може бути невеличке пластикове відерце — одне і друге.

В одне відерце потрібно скласти всі компоненти: пісок, вугілля, камінці. Зверху потрібно наливати воду і знизу, де вона має витікати, вона вже витікає чистою в іншу місткість, звідки вже можна пити.

Як краще одягатися

Якщо повністю відключається опалення, то єдине джерело тепла квартирі — це є сама людина.

Коли ми одягаємо щось на себе, воно має створювати шар повітря між нами і одежею. Відповідно варто обирати речі, які є товстими, з ворсом: наприклад, це може бути фліска, у якої є ворс, або пухові речі.

Важливо зберігати порядок одягання різних шарів. Не треба одягати на себе багато одних і тих самих речей: потрібно просто одягти білизну, а далі якийсь шар фліску.

Також можна одягнути в'язаний светр, тому що він гарно зберігає тепло, тобто другий шар — це саме те, що зберігає тепло. Зверху, якщо вже дуже холодно, можна одягнути пуховий жилет або пухову куртку.

Потрібно також не забувати про кінцівки: руки, ноги, голову, тому що через кінцівки виходить доволі багато тепла.

Як найкраще морально пережити блекаут

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту
Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту. Школярі спустились в укриття під час повітряної тривоги в загальноосвітній школі села Михайлівка-Рубежівка неподалік Ірпеня (Київська обл.), 16 вересня 2022 року, фото: УНІАН

Найкраще, що можна зробити — це частіше спілкуватися з друзями, з родичами підтримувати контакти, з сусідами, тому що у спільноті все це переживається легше. Можна знайти моральну підтримку, можна когось від себе морально підтримати, і тоді цій людині буде морально легше.

Варто підтримувати просто нормальні теплі відносини з родичами, друзями, сусідами і допомагати один одному.

Що краще їсти

Треба зважати на два фактори — це час приготування і калорійність. Якщо співставити ці факти, можна відповідно вийти на ті продукти, які краще застосовувати.

Читайте також: Що і як готувати без світла. Поради від Центру стратегічних комунікацій

Лайфхаки для дому

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту
Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту. Намет стоїть на платформі станції метро "Площа Конституції" у Харкові, 16 квітня 2022 року, фото: УНІАН

Вдома можна поставити палатку, тобто створити навколо себе замкнений простір, і коли тіло генеруватиме тепло, то відповідно теплим буде і цей простір. Всю квартиру нагріти таким способом неможливо: тепло просто виходить і розсіюється.

Однак якщо зробити так, щоб цей простір був дуже маленький, то його можна нагрівати: особливо це ефективно, коли людина просто спить.

Читайте також

Чому зникає мобільний зв’язок і що робити — пояснили у КМВА

Чому не можна встановлювати "буржуйки" у квартирах і яка альтернатива. Відповідає голова Асоціації енергоаудиторів

Пункти незламності доступні цілодобово — Зеленський

На початок