Зеленський: Є відчуття, що новий рік в Україні починається з 24 лютого, а не з 31 грудня

Зеленський: Є відчуття, що новий рік в Україні починається з 24 лютого, а не з 31 грудня

Зеленський: Є відчуття, що новий рік в Україні починається з 24 лютого, а не з 31 грудня
Президент України Володимир Зеленський, Київ, 15 лютого 2023 року. Фото: АР

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції з премʼєром Швеції прокоментував наближення 24 лютого — року від повномасштабного вторгнення Росії в Україну, і розповів про найскладнішу ситуацію на фронті зараз.

Зеленський зазначив, що цей рік — найскладніший, який був в історії незалежної України.

"Попереду ще будуть випробування у нашого народу, у міцності нашої держави, але тим не менш я вважаю, що це був найскладніший період в нашому житті. І тому в цей момент важливо не забути всіх тих, хто сьогодні стоїть і боронить наші кордони, наших людей, наші домівки, і всіх тих, хто є нашими друзями, які з нами були весь цей час. Нікого не забути, подякувати всім", — зазначив президент.

"Ну, і є відчуття, що дійсно з 24-го числа тепер починається новий рік в Україні, а не 31-го грудня. Тому ми хочемо, щоб цей рік був переможним, в це віримо і робимо все для цього", — додав президент.

Відповідаючи на питання про ситуацію на фронті, Зеленський повідомив, що у Бахмуті на Донеччині, де тривають важкі бої зараз "найскладніша з усіх ситуацій, які є на території нашої держави".

"Найскладніше, найгарячіше саме в тому напрямку. Я тут додав би ще Вугледарський напрямок, там також. У принципі, на Сході не просто нашим людям. Але ви розумієте, не просто так кажуть «фортеця Бахмут» — є таке словосполучення в нашому суспільстві, на жаль, фортеця жива, маю на увазі з живих людей. Така жива стіна, така дороговартісна ця війна для історії нашої держави. Проте люди міцні, захищаються міцно, стоять і розуміють, що вони — фортеця, щоб Україна готувалася до деокупації всіх територій. Вони стоять міцно і виконують своє завдання. І знищують, знищують по максимуму сили ворога. Тому ми всі підтримуємо "фортецю Бахмут", воїнів. Я на постійному зв’язку з усіма командувачами, від Главкома до командувачів напрямків, і з Сирським розмовляв — складно, тримаються", — розповів Зеленський.

357 день війни. Онлайн

21 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін визнав правосуб'єктність "ЛНР" і "ДНР" і заявив, що їх визнають у межах Донецької та Луганської областей. Він також підтвердив, що це означає крах Мінських домовленостей. За три дні, 24 лютого 2022 року, Путін заявив, що Росія вводить війська на територію України з метою проведення "військової операції з денацифікації та демілітаризації". Одразу після цього звернення близько 5 ранку війська РФ почали обстрілювати об’єкти інфраструктури по всій Україні, а також житлові квартали.

Читайте також

Рік, коли ми стали сильними: 2022 рік у фото Суспільного

"Я — триста, я — триста". Репортаж з військового госпіталю

На лінії захисту. Американський футбол в Україні щойно став професійним, але почалася війна. Історії спортсменів, які тепер бійці та волонтери

На початок