Прем’єр Швеції прибув з неоголошеним візитом до України і зустрівся з Зеленським. Про що говорили

Прем’єр Швеції прибув з неоголошеним візитом до України і зустрівся з Зеленським. Про що говорили

Зеленський і прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон в Києві, Україна, 15 лютого 2023
. Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон в Києві, Україна, 15 лютого 2023 р. Фото: АР

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон 15 лютого прибув з неоголошеним візитом до України.

"Сьогодні вітаю в Україні прем’єр-міністра Швеції Ульфа Крістерссона. Україна і Швеція разом захищають людяність, свободу та Європу. Разом будемо й переможцями", — повідомив президент України Володимир Зеленський. Він опублікував відео зустрічі.

Зеленський додав, що у  першому півріччі 2023 року Швеція головує в Раді Євросоюзу, тож значна частина перемовин була присвячена саме загальноєвропейським питаннями.

“Спільно зі шведським головуванням ми маємо забезпечити все необхідне для початку переговорів щодо членства України в Європейському союзі вже в цьому році. Ми цього дуже хочемо. І жодної перешкоди цьому немає, і не буде. Я вдячний Швеції за лідерство і за усвідомленням що справжня європейська міцність — це міцність разом з Україною. Я впевнений, цього року можемо зробити такі важливі для нас, для всіх, для Євросоюзу історичні кроки на цьому європейському шляху”, — сказав Зеленський.

Також важливий пункт переговорів, за словами президента, — це оборона і додаткові сили. Зеленський розповів прем’єр-міністру Швеції, що саме зараз дозволить українцям відновити українську землю і територіальну цілісність.

“Звичайно, я подякував за надані Швецією пакети оборонної підтримки. Вони дуже і дуже відчутні. Вдячний, що лише останнім часом було виділено оборонної допомоги від Швеції Україні близько 1 млрд доларів. Особливо наші воїни очікують нещодавно схвалений пакет — блискучі шведські Archer, одні з найкращих в світі артилерійських систем”, — додав Зеленський.

За словами Зеленського, окремо предметно обговорили питання посилення ППО. У другій частині зустрічі планують обговорити подальше посилення санкцій щодо РФ, а також українську “формулу миру”.

“Розраховуємо на конкретну підтримку шведської сторони, формули миру —10 пунктів, які ми запропонували для відновленння безпеки України та всієї Європи, а також надійні гарантії безпеки. Це те, що обов’язково має спрацювати”, — сказав президент.

На сьогодні Швеція входить у топ 5 постачальників критичного обладнання для відновлення нашої енергетики після ударів Росії, повідомив Зеленський.

"Сьогодні ми обговорили подальші кроки у відбудові України в енергетичній сфері, економічній співпраці. Одним із ключових пріоритетів для нас зараз є зелена трансформація нашої енергетики. Це саме той напрямок, у якому ми зі Швецією можемо разом досягти історичних результатів", — повідомив Зеленський після зустрічі з премʼєром, передає кореспондентка Суспільного.

Що відомо про допомогу Швеції Україні

Уряд Швеції дозволив держкомпанії Svenska kraftnät ("Шведські електромережі") передати Україні обладнання, необхідне для відновлення енергосистеми після російських обстрілів.

У січні уряд Швеції затвердив новий пакет збройної допомоги для України, до якого увійшли бойові машини піхоти Stridsfordon 90 (CV90), самохідні артилерійські установки Archer та гранатомети.

Читайте також

БМП та артилерія: Швеція оголосила про новий пакет допомоги для України

На початок