Актори Миколаївського театру ляльок продовжують працювати під час воєнного стану

Актори Миколаївського театру ляльок продовжують працювати під час воєнного стану

Актори Миколаївського театру ляльок продовжують працювати під час воєнного стану
Фото: Суспільне Миколаїв

Миколаївський академічний обласний театр ляльок станом нам 6 лютого працює на виїзді для тимчасово переміщених родин з Херсонської та Миколаївської областей, відновлює репертуар, залучає до вистав нових артистів на ролі тих, хто зараз в лавах ЗСУ та в евакуації. У театрі вистави не відбуваються через відсутність укриття.

Про це кореспондента Суспільного розповіла керівниця літературно-драматичної частини Миколаївського академічного обласного театру ляльок Олена Антонова.

Станом на 6 лютого три чоловіки з колективу (не тільки актори) воюють у складі ЗСУ.

"Із 14 акторів залишилося семеро, тобто половина складу. Ми зараз повністю перероблюємо репертуар. Вводимо у вистави тих акторів, які раніше не були задіяні у певних театральних роботах, замість тих, хто виїхав з міста, країни або перебуває в лавах ЗСУ", — пояснила Олена Антонова.

Планують у березні відновити з новими артистами концерт для дорослих "Це вам НЕ іграшки!".

"Прем’єра концертної програми відбулася 2021 року, до 50 річного ювілею театру. У програмі порушується тема кохання. Представлені різні концертні номери, проте кожен номер — окрема маленька вистава. Номери будемо повністю перероблювати, вводимо інших акторів, замість 14 розраховуємо на участь восьми. Плануємо відновити до Міжнародного дня театру, Дня лялькаря — з 21 по 27 березня", — розповіла Олена Антонова.

Програма "Це вам НЕ іграшки!", за словами керівниці літературно-драматичної частини, розкриває всі види театральної ляльки.

"Трохи опускаємо завісу і показуємо, як навколо окремої ляльки працює до семи акторів. Тут представлена повністю робота лялькаря. Бачимо роботу із маріонеткою, із тростьовою лялькою, з маскою, зі світлом, з тінями. Просто актори живим планом. Тобто дуже багато видів ляльки і форм театрального мистецтва показуємо", — пояснила Олена Антонова.

Колектив театру працює на виїзді, виступають в Миколаєві та в громадах області.

"Ми вигадуємо різні форми, не тільки показ вистав. Це і лялькотерапія, коли актори приходять з ляльками та просто спілкуються з дітками. Робимо творчі зустрічі з артистами, майстер-класи проводимо: як створити та оживити ляльку. Ігрові програми", — розповіла Олена Антонова.

Для внутрішньо переміщених осіб показали прем'єру вистави "Гуси-лебеді".

"У театральному творі проведена паралель боротьби українського народу за свою культуру, традиції, мову, пісню, яку тривалий час принижували, забороняли. У виставі багато символів, підтекстів і для юного, і для дорослого глядача, так гуси-лебеді — це символ ворожої армії, яку за допомогою друзів здолали", — розповіла Олена Антонова.

У лютому актори розпочали поновлення вистави для найменших — "Лялькарка, ти і я!", тривають репетиції.

"У театрі вистав наразі не відбувається, у приміщенні немає укриття. А наші глядачі — діти, і має бути підвищений рівень безпеки. Наразі тривають перемовини із адміністраціями трьох закладів. Якщо все буде добре, то за можливості ми поновимо повністю роботу театру в приміщенні, в якому є укриття. Не треба буде виходити назовні, ми просто спускаємося або проходимо у сховище", — розповіла Олена Антонова.

За словами Антонової, театр багато працює дистанційно.

"Створюємо, знімаємо від двох до чотирьох відео на тиждень, і розміщуємо на сторінці групи театру в соцмережах. Це і патріотичні відео: колискові, аудіоказки, які записуємо в студії театру, і майстер-класи з виготовлення ляльок у домашніх умовах. Ми зробили онлайн-проєкт "Єдина родина", де наші артисти та казкові герої розповідали про цікавинки кожного регіону України", — розповіла Олена Антонова.

Читайте також

Інформаційна гігієна під час війни. Як миколаївцям вберегтися від фейків

Сили оборони зруйнували російські опорні пункти на Кінбурнській косі — Гуменюк

На Миколаївщині попрощалися із загиблим військовослужбовцем

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок