"Вогник моєї надії": у Миколаєві відбувся арттерапевтичний майстер-клас

"Вогник моєї надії": у Миколаєві відбувся арттерапевтичний майстер-клас

У Миколаєві 11 травня відбувся арттерапевтичний майстер-клас, організований задля психологічного розвантаження учасників. До ініціативи долучилися 18 людей, які мали змогу висловити свої емоції та думки через мистецтво.

Кореспонденти Суспільного відвідали захід.

Долучитися до майстер-класу за попередньою реєстрацією могли всі охочі, каже співорганізаторка проєкту Альона Волошина.

"Початкова у нас мета була познайомити наших містян з усім різноманіттям, яке є навколо. Ми запрошуємо сюди різних майстрів та оплачуємо роботу коштом грантів, які ми виграємо. А для людей ці заходи організовуємо безплатно. Це як і терапія, і дозвілля, і можливість себе якось реалізувати", — зазначає Волошина.

Місцева жителька Світлана прийшла на майстер-клас з вітражного розпису. Каже, на заході подібному не вперше, адже для неї це можливість проявити творчість та розслабитися психологічно. Розповідає про свій малюнок.

"Це не просто серце. Воно чорне, бо був відповідний контур. Це, мабуть, трошки особисте. І це поки що важко окреслити. Цей символ серця, який ми бачимо всюди – це два серця анатомічних, які поєднані. Тут поки одне. Але у нього є місце", — пояснює жінка.

Учасниця майстер-класу Світлана та її малюнок
Учасниця майстер-класу Світлана та її малюнок. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Ще одна учасниця заходу Марина говорить, захотіла зобразити природу.

"І рослини, і тварини, і сонце. Тобто і жива, і нежива природа. Такий настрій і таке зображення сьогодні. Припало, що був такий анонс про вітражі. Хотілось би щось помалювати, створити в компанії творчих та позитивних людей. Бо багато чула про це місце", — розповідає Марина.

Учасниця майстер-класу Марина
Учасниця майстер-класу Марина. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Майстер-клас реалізується в рамках проєкту "Зцілення мистецтвом", розповідає майстриня Катерина Волинець.

"Зазвичай, вітражний розпис – це як мозаїка зі скла. Але сьогодні ми будемо імітувати його за допомогою фарб, які при висиханні стають прозорими й таким чином імітують кольорове скло", — висловлюється Катерина.

Я назвала цей майстер-клас "Вогник моєї надії", тому що у цей темний час нам всім не вистачає світла, яке насправді вже є всередині кожного з нас. Сьогодні, я сподіваюсь, що допоможу людям розкрити це світло в собі й передати його назовні.
Катерина Волинецьмайстриня.

Відбувся майстер-клас в облаштованому під "східний" стиль приміщенні, яке винаймають в оренду, каже співорганізатор заходу Дмитро Волошин.

"Закупили стільці, столи, підлогу, трошки зробили ремонт, щоб це було стаціонарно в одному місці. Буде ще майстер-клас з ліплення глини, рухові. Але такі заходи з малювання стінописів будуть відбуватися вже в різних місцях на інших локаціях", — каже він.

Співорганізатор заходу Дмитро Волошин
Співорганізатор заходу Дмитро Волошин. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Дмитро каже, це другий виграний грант на організацію арттерапевтичних майстер-класів. Попередньо вони відбуватимуться протягом наступних дев'яти місяців.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок