Кіно про "Розстріляне відродження": у Миколаєві відбувся спецпоказ фільму "Будинок "Слово". Нескінчений роман"

Кіно про "Розстріляне відродження": у Миколаєві відбувся спецпоказ фільму "Будинок "Слово". Нескінчений роман"

У Миколаєві 12 травня відбувся спеціальний показ історичної драми "Будинок "Слово". Нескінчений роман" від режисера Тараса Томенка. Кінострічка демонструє події 1930-х років у Харкові, часи репресій української інтелігенції.

Кореспонденти Суспільного побували на прем'єрі фільму.

Вперше подивитися історичну стрічку прийшла місцева жителька Олена. Говорить, очікує зануритися в історію постатей "Розстріляного відродження".

"Ми очікуємо побачити сучасну інтерпретацію тих подій, про які, в принципі, дуже багато хто добре знає. Тому що це те, що певний час замовчувалося. Дуже приємно те, що зараз на таку тему знятий фільм", — висловлюється вона.

Відвідувачка кінотеатру Олена
Відвідувачка кінотеатру Олена. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Відвідувачка кінотеатру Олена Бєркова розповідає, дізналася про прем'єру випадково, на перегляд історичної драми запросила своїх друзів.

"По-перше, нам цей історичний момент хочеться дізнатися, ми цього взагалі не знали. Цікаво дізнатися саме у плані історії. По-друге, дуже завжди цікаво зустрітися з творчими людьми. Ми самі, в якомусь роді, творчі люди, тому нам приємно поспілкуватися", — стверджує жінка.

Відвідувачка кінотеатру Олена Бєркова
Відвідувачка кінотеатру Олена Бєркова. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Робота над кінострічкою розпочалася у 2012 році з вивчення документів та написання сценаріїв, розповів кінооператор Михайло Любарський. Зйомки розпочалися у 2018 році, тоді завершити їх не вдалося.

"Повернулися ми до зйомок вже у 2020 році, коли були перші "ковід-локдауни" та це також була окрема "весела" історія, але я дуже радий, що у нас тоді з'явилася можливість дозняти фільм. Це було звісно трішки непросто, але ми нарешті могли видихнути з полегшенням, оскільки у нас склалася вся історія вже на екрані", — каже Любарський.

Кінооператор Михайло Любарський
Кінооператор Михайло Любарський. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Михайло говорить, визначити одну основну ідею фільму важко.

"У першу чергу, він про те, що справедливість це доволі складна річ, яку наздогнати важко, але прагнути до неї потрібно і, врешті-решт, завжди треба пам'ятати про те, що події повторюються", — розповідає кінооператор.

Після перегляду кінострічки емоціями поділилася ще одна відвідувачка кінотеатру Анастасія Рябцева.

Я багато читала про цих письменників, але бачити їх в образі персонажів — це зовсім різні емоції та можна подивитися на цих постатей, як на людей, а не зі сторінок книг. Це дуже гарно. Особливо мені сподобався образ Семенка. Це щось, що я собі й уявити не могла, але воно дуже класно передано.
Відвідувачка кінотеатру Анастасія Рябцева
Відвідувачка кінотеатру Анастасія Рябцева. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Історична драма "Будинок "Слово". Нескінчений роман" знята режисером та сценаристом Тарасом Томенком спільно з Любов’ю Якимчук. У 2017 році режисер вже працював над документальним фільмом, саме він спонукав його до подальших досліджень епохи та особистостей.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок