Єпископа Кропивницького та Голованівського Марка возвели у сан архієпископа

Єпископа Кропивницького та Голованівського Марка возвели у сан архієпископа

Єпископа Кропивницького та Голованівського Марка возвели у сан архієпископа
Суспільне Кропивницький

Митрополит Київський і всієї України Православної церкви України Епіфаній возвів у сан архієрея єпископа Кропивницького та Голованівського Марка.

Єпіфаній сказав, що отримана відзнака – це "подяка від імені Церкви за працю, і заохочення до подальших трудів". Цим же указом сан архієпископа отримали ще чотири служителі церкви — єпископ Луганський і Старобільський, Володимирський і Нововолинський, Одеський і Балтський та Харківський і Слобожанський.

Єпископа Кропивницького та Голованівського Марка возвели у сан архієпископа
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній та архієпископ Кіровоградський і Голованівський Марк. ПЦУ

Єпископом Кіровоградським і Голованівським Марк обраний 2009 року. До цього виконував обов'язки секретаря Філарета.

З 2014 року владика Марк править панахиди за загиблими у російсько-українській війні та засуджує воєнну агресію РФ.

Читайте також: Зло, яке несе російсько-українська війна: як з цим жити та вистояти людяності в кожному з нас – про це в інтерв'ю Суспільному розмірковує єпископ Кропивницький і Голованівський Православної церкви України Марк.

Що відомо

Михайло Левків (ім'я при народженні) народився 1979 року в селі Реклинець Сокальського району, Львівської області. Закінчив Волинську духовну семінарію.

Читайте також

  • Колишньому керівнику Кіровоградської єпархії Української православної церкви Іоасафу 30 січня продовжили запобіжний захід – домашній арешт. Рішення суду підозрюваний прокоментувати не захотів. Прокурор сказав, його підозрюють за статтею "Вчинення умисних дій, спрямованих на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями". Максимальний термін покарання – три роки позбавлення волі.
  • Секретарю Кіровоградської єпархії УПЦ Роману Кондратюку, якого підозрюють у розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі, обрали запобіжний захід на час досудового слідства — цілодобовий домашній арешт до 28 лютого. Підозрюваний сказав, що визнає свою вину.
  • Місяць після пожежі у храмі в Бірках на Кіровоградщині. Де нині збираються парафіяни
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок