Укренерго: споживання електрики через погоду зростає, в енергосистемі — дефіцит

Укренерго: споживання електрики через погоду зростає, в енергосистемі — дефіцит

Споживання електроенергії в Україні продовжує зростати через похолодання. В енергосистемі зберігається значний дефіцит. Також декілька блоків теплових електростанцій виведено в ремонт з технологічних причин.

Про це вранці 31 січня повідомляє НЕК Укренерго. Через російські атаки виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання.

"До всіх обленерго доведені ліміти споживання, які діють упродовж доби. Нагадуємо, кожний обленерго (перелік тут) у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту", — додали в НЕК.

Станом на ранок 31 січня перевищення лімітів не зафіксовано, аварійні відключення не застосовують.

"Але, враховуючи тенденцію до зростання споживання, є небезпека перевищення лімітів в регіонах та застосування обмежень", — додали в Укренерго.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні повідомлялось, що через російські обстріли з ладу виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Станом на січень 2023 року енергосистема України пережила 13 ракетних атак Росії та 15 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Під контролем РФ — найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. На тимчасово окупованих територіях півдня — більшість вітрових та сонячних електростанцій. Крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня 2022-го в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

Електроенергія. Усі останні новини

Читайте також

Блекаут в Україні. Чи можуть російські обстріли повністю відключити електрику в країні

"Збирали по всій Європі»: в Укрпошті закликали з розумінням і позитипом поставитись до заміни звичайних ламп на LED

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

Чайник, або 120 смартфонів. П'ять способів економити електроенергію

Відключення електроенергії: як убезпечити житло від пожеж — розповіли в ДСНС

Українці можуть подати заяву про обмін лампочок у "Дії". Як це зробити

На початок