Окупанти проводять примусову паспортизацію на Донеччині

Окупанти проводять примусову паспортизацію на Донеччині

Окупанти проводять примусову паспортизацію на Донеччині
Паспорт РФ. Фото: Getty Images

На тимчасово окупованих територіях Донеччини російські окупанти проводять примусову паспортизацію серед працівників державних та комунальних підприємств.

Про це повідомили у Центрі національного спротиву.

У Центрі зазначили, що всі працівники до 1 березня мають отримати російський паспорт та написати заяву про відмову від українського громадянства. Інакше — їх звільнять.

"Відмова від громадянства росіянам потрібна саме для пропагандистської цілі та аби "підкріпити" свої права на регіон, змінивши його демографічний склад", — йдеться у повідомленні.

Російський паспорт є підставою для мобілізації чоловіків.

Що відомо про ситуацію з паспортизацією на окупованій Донеччині та Луганщині

В окупованому Маріуполі з січня всі працівники бюджетної сфери, силових органів та окупаційної влади мають обов'язково отримати російський паспорт.

В окупованій Горлівці російська окупаційна адміністрація скоротила термін видачі російських паспортів від 30 діб до десяти

У вересні 2022 року РФ організувала масову видачу паспортів жителям окупованих територій Донеччини та Луганщини напередодні виборів до російського парламенту. Верховна Рада засудила проведення виборів до російської державної Думи на території окупованого Криму та Донбасу та підтримала звернення до міжнародної спільноти через це.

Окупаційна влада так званої "ДНР" заявила, що буде затримувати людей без "паспортів", а українські документи стануть приводом для прискіпливих перевірок. Майже пів мільйона жителів тимчасово окупованих Донеччини та Луганщини отримали паспорти РФ. Наприкінці 2019 року в РФ заявили, що російські паспорти отримали понад 100 тисяч жителів ОРДЛО. Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк заявив, що громадянам можуть дозволити мати два паспорти, але будуть обмеження щодо РФ.

На окупованому Донбасі посилюється тиск на громадян України, які не отримали паспорт РФ. Окупаційна влада так званої "ДНР" обмежила виїзд дітей старше 14 років, які не мають паспорта громадянина України, Російської Федерації, закордонних паспортів цих країн чи "паспорта ДНР".

У Міністерстві закордонних справ України переконані, що російська паспортизація мешканців окупованих територій Донбасу є засобом поширення ідеології "русского міра" та елементом російських гібридних тактик проти сусідніх держав.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок