На окупованих територіях паспорти РФ отримали майже пів мільйона людей — правозахисники

На окупованих територіях паспорти РФ отримали майже пів мільйона людей — правозахисники

На окупованих територіях паспорти РФ отримали майже пів мільйона людей — правозахисники
Фото: pixabay

Майже пів мільйона жителів тимчасово окупованих Донеччини та Луганщини отримали паспорти РФ.

Про це повідомляє "Східна правозахисна група".

За словами правозахисників, цю інформацію вони отримали з власних джерел у так званій міграційній службі окупаційних адміністрацій РФ.

Станом на 19 грудня 2020 року в ОРЛО видали 168 381 паспорт РФ, а в ОРДЛО — 273 461.

Також 583 143 жителі окупованої Луганщини отримали так звані "паспорти ЛНР", "паспорти ДНР" отримали 671 631 житель окупованої Донеччини.

"У 2020 році кількість людей, що отримали паспорти РФ збільшилась, у зв'язку з тим, що люди масово виїжджають на заробітки, навчання та лікування до РФ. КПВВ закриті, а можливості швидкого виїзду на територію України немає", - додали правозахисники.

Що відомо

  • Російські окупанти на окупованих територіях Донеччини та Луганщини вербують тих, хто отримав російське громадянство, до так званих "миротворчих" підрозділів у Нагірний Карабах.
  • З 24 червня російські окупанти організовують поїздки жителів, що живуть на території окупованої частини Донеччини та мають російські паспорти, до Ростовської області для голосування за зміни до Конституції РФ. При цьому жодні протиепідемічні заходи не вживаються.
  • 22 березня через епідемію коронавірусу робота КПВВ на лінії розмежування була припиненна, пропускали лише міжнародні місії та людей у разі критичних життєвих ситуацій.
  • Російські окупанти частково розблокували роботу КПВВ на лінії розмежування, надаючи дозвіл на перетин вони керуються так званими "списками бажаних осіб".
  • У Росії 24 липня набув чинності закон, який спрощує отримання російського паспорту громадянам України, Білорусі, Казахстану та Молдови.
  • Російська Федерація примусово видає дітям-сиротам в окупованих Донецькій та Луганській областях паспорти РФ та "ЛДНР".
  • Наприкінці 2019 року в РФ заявили, що російські паспорти отримали понад 100 тисяч жителів ОРДЛО.
  • Під приводом захисту прав російськомовного населення українського Криму Росія ввела війська на територію півострова та анексувала його.
  • У Росії неодноразово заявляли, що будуть "захищати російськомовних" у будь-якій країні.
  • Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк заявив, що громадянам можуть дозволити мати два паспорти, але будуть обмеження щодо РФ.

Вибір редакції

На початок