Дефіцит електрогенерації в Україні сягає до 5 ГВт — ДТЕК

Дефіцит електрогенерації в Україні сягає до 5 ГВт — ДТЕК

Дефіцит електрогенерації в Україні сягає до 5 ГВт — ДТЕК
Фото: КМДА

Унаслідок воєнних дій та окупації частини українських територій російськими військами Україна втратила близько 10 гігават потужностей генерації електроенергії. При цьому в пікові години навантажень дефіцит електрогенерації сягає до 5 гігават.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив виконавчий директор компанії ДТЕК Дмитро Сахарук.

Він нагадав, що 26 січня Росія завдала по Україні тринадцятий за рахунком масований ракетний удар.

"Це була вже тринадцята атака ракет і п’ятнадцята атака дронів. Атака почалася з дронів, потім ракети Х-22, потім з ранку Х-101, Х-55 та інші. 55 ракет було випущено, більшість з них була збита, але, на жаль, є влучання", — розповів Сахарук.

За його словами, влучання в об’єкти передачі були зафіксовані в п’яти регіонах.

"На жаль, в деяких регіонах досить суттєві влучання — це на півдні, в Одеській області. Там суттєві пошкодження, тому в Одесі зараз відбуваються аварійні відключення. Хоча енергетики після гасіння пожеж приступили до розбору завалів, дивилися, що там відбулося — на жаль, дуже багато пошкоджень", — зауважив посадовець.

За його словами, ремонтні бригади працювали всю ніч, щоб вийти на стабілізаційні графіки відключень. При цьому в Дніпропетровській області, у столиці та на Київщині.

Дмитро Сахарук пояснив, що нині дефіцит електрогенерації становить до 5 гігават при пікових навантаженнях удень та до 3 гігават вночі.

"Фундаментальна проблема — це відсутність можливості виробити необхідний обсяг. У нас 10 гігават встановленої потужності наших станцій, які були до війни, знаходяться на окупованій території: Запорізька атомна станція, Запорізька теплова станція, Вуглегірська теплова станція, Луганська теплова... І просто є фактично дефіцит в системі, а зверху — ще й проблеми з передачею", — зауважив він.

При цьому посадовець висловився проти запровадження штрафів для енергетиків за недотримання графіків відключень.

"В цих умовах, я думаю, це подвиг, який роблять енергетики — всі, без винятку, ті, хто виробляє, хто передає, хто ремонтує мережі для того, щоб в людей було світло. Так, це не завжди так, як хочеться, але ж на вулиці війна. Тому треба знаходити інші заходи забезпечити максимально справедливий розподіл замість того, щоб давати штрафи", — підкреслив він.

Що відомо про повітряну атаку по Україні 26 січня

Вранці 26 січня росіяни здійснили чергову масовану ракетну атаку по всій Україні, також застосовували дрони. У Києві зранку 26 січня під час повітряної тривоги сталося кілька вибухів. Війська РФ випустили у напрямку столиці близько 20 ракет. Унаслідок влучання у нежитлову забудову в Голосіївському районі є загиблий і двоє поранених. Постраждалих госпіталізували медики.

Внаслідок атак є влучання та пошкодження обладнання у південному, центральному, південно-західному регіонах, інформує пресслужба "Укренерго". У Дніпровському регіоні на одному з енергооб’єктів основне високовольтне обладнання знищено.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, загалом російським військам вдалося вразити п’ять високовольтних підстанцій.

За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, жертвами російських обстрілів 26 січня стали 11 людей.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Енергосистема України вже пережила низку ракетних атак росіян та ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога.

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні повідомлялось, що через російські обстріли з ладу виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

23 листопада, коли Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергоінфраструктурі України, по всій країні запровадили аварійні відключення світла. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку. Світло вимкнулось уМолдові. 5 грудня Росія знову обстріляла ракетами об’єкти критичної інфраструктури України. Росіяни випустили понад 70 ракет, українські військові збили понад 60. В країні почались перебої зі світлом та водопостачанням. Одна з ракет впала на території Молдови.

16 грудня РФ випустила по Україні 76 ракет, ППО знищили 60. У низці регіонів запровадили аварійні відключення світла. За три дня, 19 грудня, Росія здійснила атаку дронами, випустивши по Україні понад 30 безпілотників іранського виробництва.

Міжнародні організації та уряди країн відправляють Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

Електроенергія. Усі останні новини
На початок