Унаслідок ракетних обстрілів 26 січня російським військам вдалося вразити п’ять високовольтних підстанцій у трьох регіонах України.
Про це 27 січня під час виступу в Кабінеті міністрів повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повдіомляє пресслужба уряду.
"Вчора Україна пережила вже 13-у велику повітряну атаку проти нашої енергосистеми. Російські терористи не полишають спроб знищити нашу енергосистему, позбавити нас тепла і світла. Цього разу головною ціллю ворога була високовольтна інфраструктура. Сили протиповітряної оборони збили більшість ракет. Проте маємо влучання в п’ять високовольтних підстанцій у центральному, південному та південно-західному регіонах", — зазначив урядовець.
За його словами, збереження функціонування енергосистеми України потребує допомоги західних партнерів.
"Тому важливо, що цього тижня під час засідання "енергетичного Рамштайну" нам вдалося домовитись про збільшення допомоги енергосистемі України", — наголосив Шмигаль.
Прем’єр додав, що енергосистема України відновлюватиметься та реформуватиметься після завершення зимового періоду.
"Ми розуміємо, як пережити цю зиму, але вже готуємо план того, як відновлювати нашу енергосистему весною та влітку. Ми говоримо не про тимчасові рішення, а про зміну підходів, будівництво та розвиток децентралізованої генерації, якісну відбудову та захист мереж розподілу", — заявив керівник українського уряду.
Що відомо про повітряну атаку по Україні 26 січня
Вранці 26 січня росіяни здійснили чергову масовану ракетну атаку по всій Україні, також застосовували дрони. У Києві зранку 26 січня під час повітряної тривоги сталося кілька вибухів. Війська РФ випустили у напрямку столиці близько 20 ракет. Унаслідок влучання у нежитлову забудову в Голосіївському районі є загиблий і двоє поранених. Постраждалих госпіталізували медики.
Внаслідок атак є влучання та пошкодження обладнання у південному, центральному, південно-західному регіонах, інформує пресслужба "Укренерго". У Дніпровському регіоні на одному з енергооб’єктів основне високовольтне обладнання знищено.
За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, жертвами російських обстрілів 26 січня стали 11 людей.
Яка ситуація з електропостачанням в Україні
Енергосистема України вже пережила низку ракетних атак росіян та ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога.
Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні повідомлялось, що через російські обстріли з ладу виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.
23 листопада, коли Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергоінфраструктурі України, по всій країні запровадили аварійні відключення світла. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку. Світло вимкнулось уМолдові. 5 грудня Росія знову обстріляла ракетами об’єкти критичної інфраструктури України. Росіяни випустили понад 70 ракет, українські військові збили понад 60. В країні почались перебої зі світлом та водопостачанням. Одна з ракет впала на території Молдови.
16 грудня РФ випустила по Україні 76 ракет, ППО знищили 60. У низці регіонів запровадили аварійні відключення світла. За три дня, 19 грудня, Росія здійснила атаку дронами, випустивши по Україні понад 30 безпілотників іранського виробництва.
Міжнародні організації та уряди країн відправляють Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.
В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.
Електроенергія. Усі останні новини