На вулиці, блокпосту чи на роботі. Де військовозобов'язаним у Кропивницькому можуть вручити повістки

На вулиці, блокпосту чи на роботі. Де військовозобов'язаним у Кропивницькому можуть вручити повістки

На вулиці, блокпосту чи на роботі. Де військовозобов'язаним у Кропивницькому можуть вручити повістки
. ілюстративне фото УНІАН

Законодавством не визначено порядку, де можна чи не можна вручати повістку. Отримати її особисто в руки може будь-який чоловік віком від 18 до 60 років на вулиці, блокпосту, на роботі чи вдома. Про це Суспільному розповів заступник начальника Кропивницького міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Михайло Дорчинець.

Хто може вручати повістку

Вручати повістку може представник органу місцевого самоврядування, керівник підприємства, установи, організації, де працює військовозобов’язаний, управителі багатоквартирних будинків, працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Для того, щоб вручити повістку насамперед необхідно встановити особу, якій вона вручається. У воєнний час потрібно завжди носити з собою документи і в разі запиту надавати їх для перевірки уповноваженій особі. Такими є представники Національної поліції України.

Повістка має бути вручена особисто. Якщо людина відмовляється від неї, складається акт про відмову із підписами уповноважених осіб та свідків та вручається військовозобов’язаному під підпис. Вручення повістки не означає, що людина одразу ж відправиться на навчання чи на фронт, говорить Михайло Дорчинець. Це насамперед робиться для уточнення облікових даних.

Про види повісток

Зі слів Михайла Дорчинця, є чотири види повісток:

  • Повістка, яка вручається з метою уточнення облікових даних, щоб оновити інформацію про склад сім’ї, стан здоров’я військовозобов’язаних, місце роботи;
  • Повістка на проходження військово-лікарської комісії. Зобов'язує пройти медичне обстеження. До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов'язаного. Після медкомісії у цій картці буде вказаний військово-лікарський висновок про придатність, непридатність чи обмежену придатність до військової служби;
  • Повістка-призов на строкову військову службу. Її нині не видають, адже нині призов на строкову військову службу до ЗСУ та інших військових формувань не проводиться через загальну мобілізацію.
  • Мобілізаційне розпорядження. Ця повістка вручається військовозобов’язаному після проходження медкомісії, якщо його визнано придатним до проходження військової служби.

Повістка має бути правильно заповнена і підписана начальником територіального центру комплектування. У будь-якій повістці мають бути вказані:

  • Прізвище, ім’я та по батькові, рік народження та адреса проживання військовозобов’язаного, вид повістки, дата, час та адреса, куди необхідно з’явитися;
  • Уточнення щодо необхідних документів;
  • Назва органу, печатка, підпис, прізвище, ім’я та по батькові керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Відповідальність за неявку на виклик

Неявка на виклик карається адміністративним штрафом або кримінальною відповідальністю. У разі неприбуття за викликом по першому або другому виду повістки до територіального центру комплектування та соціальної підтримки загрожує адміністративний штраф. За перше порушення – від 1700 до 3400 гривень. В разі повторного порушення протягом року – від 3400 до 8500 тисяч гривень.

За ігнорування повісток третього або четвертого виду передбачена кримінальна відповідальність – від обмеження волі до трьох років до позбавлення волі від трьох до п'яти років.

Читайте також

  • Бійця з Малої Виски, що на Кіровоградщині, посмертно нагородили орденом "За мужність".
  • "Я привітав батька з Новим роком, але він не відповів". На Донеччині загинув боєць з Кропивницького.
  • Пробув у російському полоні пів року. Оборонцю Азовсталі вручили відзнаку Кіровоградщини.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок