Меланому можна попередити. У Кропивницькому безкоштовно обстежують на рак шкіри

Меланому можна попередити. У Кропивницькому безкоштовно обстежують на рак шкіри

У Кропивницькому безплатно обстежують на меланому. Зробити це можна в обласному дерматовенерологічному центрі. Меланома — це злоякісне утворення шкіри, серед онкологічних захворювань в Україні займає друге місце. Меланому можна попередити, важливо вчасно виявити її.

Про це Суспільному розповіла керівниця центру Мар’яна Попович.

Торік, за даними лікарки, в Україні підтвердили понад п’ять тисяч випадків меланоми.

Впродовж травня в Україні триває місяць обізнаності про меланому та рак шкіри, сказав завідувач поліклінічного відділення Володимир Синиця.

"Меланома зовні схожа на родимку. Це захворювання злоякісне, може мати смертельні наслідки. Ми проводимо інструментальне неінвазивне обстеження – дерматоскопію".

Радить робити самообстеження, аби не пропустити початок перетворення родимки чи папіломи – це утворення на шкірі, в злоякісне новоутворення. Звертати увагу треба на такі ознаки: розмір, забарвлення, зміни в структурі шкірного покриву.

"Чи немає на шкірі новоутворення, яке буде відрізнятися від решти та буде викликати свербіж і кровотечу. З’являється асиметрія у родимки, друге – змінюються краї, стають зазубрені, нерівні. Третє – змінюється забарвлення – від чорного до червоного. Та звертати увагу на розміри, якщо більше пів сантиметра".

За словами керівниці центру, точний діагноз можна визначити після лабораторного аналізу. Він триває тиждень. 20 травня запрошує всіх охочих на безплатне обстеження на новоутворення шкіри без направлення від сімейного лікаря.

Розповіла, торік у травні під час таких акції обстежили 250 людей, у двох підтвердили меланоми.

На початок