Військова допомога США Україні: Маркарова розповіла про фінансування

Військова допомога США Україні: Маркарова розповіла про фінансування

Ексклюзивно
Оксана Маркарова, послиня України в США
. Оксана Маркарова, послиня України в США. Фото: Суспільне

Є кілька програм, за якими США допомагають Україні. Про це в інтерв'ю Суспільному розповіла Пані посол України в США Оксана Маркарова, коментуючи підписання президентом США оборонного бюджету на 2023 рік. Він передбачає допомогу Україні на 800 мільйонів доларів.

“В Сполучених Штатах є два фактично процеси, які відбуваються паралельно. Один — це військовий бюджет, який говорить скільки зазвичай виділяється. І в цьому бюджеті наша сума, яка виділялась для України через програму USAID — це специфічна програма для нас. Раніше там завжди було близько 300 мільйонів. В цьому році на наступний рік вперше заплановано 800”, — пояснила Маркарова.

ЗА її словами, йдеться про базове фінансування, нижче якого Україна не буде отримувати підтримку. Це програма закупівлі зброї.

“Але на додаток до цього є безпосередньо бюджет, який було ухвалено на другий день після візиту президента Зеленського. І в цьому бюджеті в нас є загальна сума в 45 мільярдів, яка в тому числі буде іти на цю програму USAID, там є виділення”, — сказала Маркарова.

Вона пояснила, що також там є президентські виділення, це те, що Україні віддають з власних запасів, і також там ще є програма закордонного фінансування FMF.

“Тобто у нас є три програми військових, якими ми користуємося, і, відповідно, далі бюджетне пряме фінансування допомога і гуманітарні різні”, — додала Пані посол України у США.

Читайте також: США передадуть Україні ЗРК Patriot. Що про них відомо

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Водночас Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії. Втім, ЗМІ ширили інформацію, що Україна зможе отримати РСЗВ, але не великої дальності.

Сенат США у четвер, 15 грудня, схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Про це інформує Reuters. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників. Тепер його направили на підпис президенту США Джо Байдену.

Конгрес США 23 грудня ухвалив законопроєкт про бюджет з підтримкою України на 45 млрд доларів.

Читайте також

Чому США не надають Україні зброю за ленд-лізом: пояснює МЗС

США планують виділити майже $45 млрд Україні та союзникам по НАТО

На початок