ПВК "Вагнер" почала вербувати в’язнів на окупованих територіях — "Спротив"

ПВК "Вагнер" почала вербувати в’язнів на окупованих територіях — "Спротив"

ПВК "Вагнер" почала вербувати в’язнів на окупованих територіях — "Спротив"
Фото: The Insider

Російська приватна військова компанія "Вагнер" отримала дозвіл на “рекрутинг” в’язнів українських тюрем на тимчасово окупованих територіях.

Про це повідомляє Sprotyv — сайт руху, створеного Силами спеціальних операцій Збройних сил України для підтримки та координації всіх, хто бореться за звільнення України від російських окупантів.

"Зокрема, йдеться про тимчасово окуповані території Донецької області. Місцеві гауляйтери (т.зв. керівництво "ДНР") дали згоду на початок вербування спеціальним рішенням", — йдеться у повідомленні.

Відтак, керівництво російських найманців поповнюватиме втрати за рахунок вербування добровольців в українських тюрмах, зауважують представники руху.

"Зазначимо, що ув’язнених без підготовки відправляють на передову, де кидають в бій перед початком штурму як "гарматне м’ясо", — зауважують автори публікації.

Що відомо

  • 14 вересня у мережі з'явилося відео, на якому імовірно російський бізнесмен та ресторатор Євген Пригожин вербує ув'язнених однієї з російських колоній для участі у війні проти України у складі ПВК "Вагнера".
  • 19 вересня ЗМІ повідомили, що ПВК "Вагнера" завербувала в Росії близько шести тисяч ув'язнених.
  • На початку листопада повідомлялось, що протягом двох місяців на війні в Україні загинули вже понад 500 російських в’язнів, завербованих у російських колоніях до лав приватної військової компанії "Вагнер"
  • 13 листопада російські Telegram-канали оприлюднили відеозапис, на якому, як стверджується, зафільмований допит та подальше вбивство колишнього бійця приватної військової компанії "Вагнер", який був завербований в одній із російських колоній та згодом здався у полон Силам оборони України.
  • 2 грудня США віднесли Росію та ПВК "Вагнера" до "суб'єктів, що викликають особливу стурбованість"
  • Колишніх ув’язнених у підрозділах ПВК "Вагнер" використовують в якості "живого розвідувального матеріалу" для виявлення вогневих позицій Сил оборони, розповів Суспільному полковник Нацгвардії.

Читайте також

Засновник "Вагнера" Пригожин відкрито критикує еліти РФ за перешкоджання мобілізації — ISW

У Росії "вагнерівці" вербують в’язнів, хворих на ВІЛ і гепатит

Перший випадок в історії: у Британії подали до суду на приватну компанію "Вагнера" та її засновника Пригожина

Нова хвиля мобілізації стане проблемою для Кремля — ISW

Вибір редакції

На початок