У Росії "вагнерівці" вербують в’язнів, хворих на ВІЛ і гепатит

У Росії "вагнерівці" вербують в’язнів, хворих на ВІЛ і гепатит

У Росії "вагнерівці" вербують в’язнів, хворих на ВІЛ і гепатит
. Фото: з сайту ГУР.

Російська ПВК “Вагнера” почала масово рекрутувати в’язнів російських тюрем, що страждають на тяжкі інфекційні захворювання, зокрема ВІЛ та гепатит C. Про це інформує Головне управління розвідки Міноборони України. Таких хворих “бійців” росіяни позначають відповідними браслетами на руках.

Явище вже набуло масового характеру, зазначають у ГУР.

Так, лише з однієї виправної колонії №5 в селищі Металострой Ленінградської області, до ПВК “Вагнера” “мобілізували” понад сотню в’язнів з підтвердженим ВІЛ або гепатитом С.

Для “маркування” інфікованих бойовиків, командування “вагнерівців” змушує їх одягати на руку червоні браслети у випадку наявності ВІЛ, та білі — у випаду гепатиту.

У середовищі інших бойовиків, які змушені служити поруч з інфікованими, зростає обурення такою ситуацією. Відомо,що російські медики системно відмовляються надавати допомогу пораненим із гепатитом або ВІЛ, інформують розвідники.

В Україні вже виявлено полонених бойовиків з ВІЛ та гепатитом, які підтверджують інформацію про масове “рекрутування” інфікованих в’язнів до ПВК “Вагнера” .

Що відомо

  • В американському Інституті вивчення війни дійшли висновку, що наближений до президента РФ Володимира Путіна бізнесмен Євген Пригожин, якому приписують контроль над ПВК "Вагнер", стає обличчям російської війни.
  • 14 вересня у мережі з'явилося відео, на якому імовірно російський бізнесмен та ресторатор Євген Пригожин вербує ув'язнених однієї з російських колоній для участі у війні проти України у складі ПВК "Вагнера".
  • Українські IT-спеціалісти зламали сайт російської військової компанії "Вагнер".

Читайте також

Богуслаєв у СІЗО, ЗСУ просунулись на Донбасі, МАГАТЕ перевірить заяви РФ про "брудної бомби". 244 день війни. Онлайн

Російські ПВК завербували майже 400 в’язнів у Башкортостані — Генштаб

ПВК "Вагнера" створює Telegram-канал, щоб конкурувати з Кадировим — ISW

Фінансист ПВК "Вагнера" Пригожин намагається вислужитися перед Путіним — ISW

На початок