"Вагнерівці" використовують ексв’язнів як "гарматне м’ясо" для розвідки боєм — полковник Нацгвардії

"Вагнерівці" використовують ексв’язнів як "гарматне м’ясо" для розвідки боєм — полковник Нацгвардії

Ексклюзивно
"Вагнерівці" використовують ексв’язнів як "гарматне м’ясо" для розвідки боєм — полковник Нацгвардії
. Фото: The Insider

Колишніх ув’язнених у підрозділах ПВК "Вагнер" використовують в якості "живого розвідувального матеріалу" для виявлення вогневих позицій Сил оборони.

Про це "Суспільному" розповів командир 4-ї бригади оперативного призначення Нацгвардії України ім. Героя України Сергія Михальчука Артем Ілюхін.

"Рушійною силою (на Бахмутському напрямку — ред.) лишаються підрозділи ПВК "Вагнер". Це противник із плоті і крові, який періодично хоче померти у нас на території України. Підрозділи "зека" здійснюють розвідку боєм. Вони відіграють роль живого розвідувального матеріалу який не шкода", — зазначив Ілюхін.

За його словами, водночас на полі бою присутні підготовлені і злагоджені підрозділи ПВК "Вагнер".

Ілюхін зауважив, що, "вагнерівці" відрізняються від інших російських військових підрозділів тим, що мають більше самостійності в ухваленні рішень.

"За це інші російські військові підрозділи їх недолюблюють. Вони мають права приймати рішення, не погоджуючи їх з командуванням", — зазначив полковник.

Він додав, що росіяни особливо не рахують втрати. Зокрема, набрані на війну з російських в’язниць, після загибелі взагалі жодним чином не обліковуються.

Він також розповів, що у ПВК "Вагнер" б`ють своїх бійців.

"Один із крайніх полонених, якого було взято в полон нашим підрозділом, був "розмальований" (мав синці — ред.) зліва і справа. Під час перших відеодопитів він пояснив походження синців, які мав, "виховною роботою", яка проводиться у ПВК "Вагнер", — пояснив Ілюхін.

Що відомо

  • 14 вересня у мережі з'явилося відео, на якому імовірно російський бізнесмен та ресторатор Євген Пригожин вербує ув'язнених однієї з російських колоній для участі у війні проти України у складі ПВК "Вагнера".
  • 19 вересня ЗМІ повідомили, що ПВК "Вагнера" завербувала в Росії близько шести тисяч ув'язнених.
  • На початку листопада повідомлялось, що протягом двох місяців на війні в Україні загинули вже понад 500 російських в’язнів, завербованих у російських колоніях до лав приватної військової компанії "Вагнер"
  • 13 листопада російські Telegram-канали оприлюднили відеозапис, на якому, як стверджується, зафільмований допит та подальше вбивство колишнього бійця приватної військової компанії "Вагнер", який був завербований в одній із російських колоній та згодом здався у полон Силам оборони України.
  • 2 грудня США віднесли Росію та ПВК "Вагнера" до "суб'єктів, що викликають особливу стурбованість"

Читайте також

Засновник "Вагнера" Пригожин відкрито критикує еліти РФ за перешкоджання мобілізації — ISW

У Росії "вагнерівці" вербують в’язнів, хворих на ВІЛ і гепатит

Перший випадок в історії: у Британії подали до суду на приватну компанію "Вагнера" та її засновника Пригожина

На початок