Засновник "Вагнера" Пригожин відкрито критикує еліти РФ за перешкоджання мобілізації — ISW

Засновник "Вагнера" Пригожин відкрито критикує еліти РФ за перешкоджання мобілізації — ISW

Засновник "Вагнера" Пригожин відкрито критикує еліти РФ за перешкоджання мобілізації — ISW
. Російський бізнесмен Євген Пригожин, якому приписують контроль над ПВК "Вагнер". Фото: currenttime.tv

Засновник та спонсор приватної військової компанії "Вагнер" Євген Пригожин намагається підвищити свій статус серед російської еліти та вплив у Санкт-Петербурзі, атакуючи місцевих чиновників та створюючи "Вагнерівський центр" у Санкт-Петербурзі без узгодження з ними.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Як зазначають аналітики, 31 жовтня Пригожин висунув вимогу до Генеральної прокуратури Росії щодо порушення кримінальної справи за фактом організації губернатором Санкт-Петербурга Олександром Бегловим "злочинної спільноти" у Санкт-Петербурзі.

"Пригожин стверджував, що злочинна мережа Беглова має намір розграбувати держбюджет та збагатити корумпованих чиновників. Пригожин, ймовірно, використовує свою критику Беглова та інших петербурзьких політиків задля підвищення своєї репутації, і його кампанія може спрацювати", — йдеться у повідомленні.

При цьому у відповідь на питання видання "Петербурзький вісник", яке схарактеризувало зростання популярності Пригожина як "стрімке", Пригожин відповів:, що не планує йти в політику.

"Моє завдання — виконати свій обов'язок перед Батьківщиною, і сьогодні я не планую створювати будь-які партії, не кажучи вже про те, щоб займатися політикою", — зазначив він.

Попри це аналітики Інституту вважають, що Пригожину не обов’язково створювати партію для досягнення власних політичних цілей.

"Пригожин може створити чи не створити свою власну політичну партію, але він стверджує себе як політичну силу, використовуючи свій популярний статус і свій зв'язок з "Вагнером" для критики своїх опонентів в елітних колах і для інституціоналізації власної влади", — зазначають вони.

Зокрема, 31 жовтня Пригожин розкритикував російських "олігархів" та "еліти" за те, що вони живуть у "стані комфорту" і перешкоджають повній мобілізації російського суспільства, заявивши, що "доки діти не підуть на війну, повної мобілізації країни не буде". Окрім того, Пригожин оголосив про створення "ПВК Вагнер-центру" у Санкт-Петербурзі відкриття якого заплановане на 4 листопада.

"Пригожин схарактеризував центр як "комплекс будівель, у яких є місця для безкоштовного розміщення винахідників, конструкторів, фахівців у галузі інформаційних технологій, дослідного виробництва, та стартові майданчики» з наміром створити "комфортне середовище для генерації нових ідей з метою підвищення обороноздатності Росії, в тому числа інформаційної", — зауважує ISW.

При цьому Пригожин зазначив, що не інформував місцеву адміністрацію Санкт-Петербурга про створення центру, оскільки місцеве самоврядування не є "достатньо представницькою структурою", щоб втручатися у його роботу. Після цього Пригожин закликав місцевих чиновників, які мають проблеми з його центром, звернутися до суду і запропонував створити нові відділення, якщо петербурзьке відділення досягне успіху.

"Приватні військові компанії, такі як "Вагнер", заборонені російською конституцією", — нагадують аналітики.

Читайте також

Бюджет-2023, МАГАТЕ на ядерних об`єктах, наслідки російських атак на енергетику. 251 день війни. Онлайн

На початок