В Україні загинули пів тисячі в’язнів, завербованих у ПВК "Вагнер"

В Україні загинули пів тисячі в’язнів, завербованих у ПВК "Вагнер"

ЗМІ
В Україні загинули пів тисячі в’язнів, завербованих у ПВК "Вагнер"
Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин під час візиту в одну з російських колоній. Скріншот відео: Meduza Youtube

Протягом двох місяців на війні в Україні загинули вже понад 500 російських в’язнів, завербованих у російських колоніях до лав приватної військової компанії "Вагнер" засновником ПВК Євгеном Пригожиним.

Про це повідомляє видання The Insider із посиланням на Український центр вивчення та протидії гібридним загрозам.

"Український центр вивчення та протидії гібридним загрозам виявив та верифікував понад двісті листів за підписом Андрія Трошева (одного з керівників ПВК Вагнера) зі співчуттям родинам пригожинських найманців, набраних у російських колоніях. Усього станом на середину жовтня загинуло понад 500 зеків", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, до листів додається посмертна медаль "За відвагу", а власне документи, які у соцмережах публікують родичі загиблих, акуратно пронумеровані, що дозволяє робити висновки про їхню кількість.

"The Insider вдалося зв'язатися із деякими родичами фігурантів списку загиблих. Вони підтвердили інформацію, що їхні близькі вирушили на війну з колоній та загинули на території України", — зазначають журналісти.

Спираючись на нумерацію документів, розслідувачі дійшли висновку, що менш ніж за місяць — із 18 вересня по 13 жовтня — Трошев розіслав щонайменше 224 листи зі співчуттями. Всього ж до середини жовтня в Україні загинуло щонайменше 458 завербованих Пригожиним ув'язнених.

"За останні три тижні в соцмережах було опубліковано десятки нових повідомлень від родичів ув'язнених про їхню загибель, тож до початку листопада їхнє число точно понад 500, але скільки саме — невідомо, бо з середини жовтня ніхто з родичів не викладав фото нагород, де був було б видно порядковий номер", — пише The Insider.

Як припускають журналісти, родичів могли попередити, що викладати фото документів про нагородження заборонено.

За оцінкою Центру, загалом в Україні могли загинути від 800 до 1000 як зеків, так і звичайних найманців із ПВК "Вагнер".

Що відомо

  • 14 вересня у мережі з'явилося відео, на якому імовірно російський бізнесмен та ресторатор Євген Пригожин вербує ув'язнених однієї з російських колоній для участі у війні проти України у складі ПВК "Вагнера".
  • 19 вересня ЗМІ повідомили, що ПВК "Вагнера" завербувала в Росії близько шести тисяч ув'язнених.
  • У жовтні британська розвідка повідомила, що Кадиров і Пригожин об'єдналися у критиці Міноборони РФ.

Читайте також

Засновник "Вагнера" Пригожин відкрито критикує еліти РФ за перешкоджання мобілізації — ISW

У Росії "вагнерівці" вербують в’язнів, хворих на ВІЛ і гепатит

Перший випадок в історії: у Британії подали до суду на приватну компанію "Вагнера" та її засновника Пригожина

На початок