Перший випадок в історії: у Британії подали до суду на приватну компанію "Вагнера" та її засновника Пригожина

Перший випадок в історії: у Британії подали до суду на приватну компанію "Вагнера" та її засновника Пригожина

ЗМІ
Перший випадок в історії: у Британії подали до суду на приватну компанію "Вагнера" та її засновника Пригожина
. Російський бізнесмен та ресторатор Євген Пригожин (зправа) та президент РФ Володимир Путін, 2010 рік, фото: wikipedia

Британська юридична фірма McCue Jury & Partners подала позов до суду на російського бізнесмена Євгена ПригожинаЄвген Пригожин — російський бізнесмен єврейського походження, ресторатор, власник кейтерингового бізнесу, засновник фабрики тролів з Ольгіна. Пригожина називають "кухарем Путіна" через великий бізнес у сфері харчування, який заробляє на державних підрядах. Крім того, Пригожина пов'язують із керівником Групи Вагнера Дмитром Уткіним. Серед оточення останнього був виявлений глава служби безпеки однієї з фірм та створеної ним приватної військової компанії "Вагнера" у звязку з терористичними діями угруповання в Україні.

Заява фірми є у розпорядженні "Європейської правди".

"За нашими даними, це перший випадок в історії, коли проти приватної військової компанії було подано позов за використання тероризму та змову з державою-ізгоєм, яка її фінансує, з метою ведення незаконної війни", — прокоментували позов британські юристи.

Зазначається, що позов грунтується на фактах вчинення військовими ПВК "Вагнера" воєнних злочинів, зокрема тортур та згвалтувань, проти українців. При цьому у McCue Jury & Partners наголошують, що мала місце незаконна змова між Пригожиним, ПВК "Вагнера" "та військовою машиною Путіна з метою тероризування українського народу".

"Цей позов має потенціал зірвати роботу Пригожина, ПВК "Вагнера" і військової машини Путіна і забезпечити вкрай необхідну компенсацію у вигляді репарацій тим, хто сильно постраждав. Не може бути стійкого миру без правосуддя", – зазначили у британській юридичній компанії.

ПВК "Вагнер" — незаконне збройне формування, що комплектується найманцями. Створена 2013 року в Російській Федерації для участі у збройних конфліктах без залучення регулярних військ. Брала участь у бойових діях, зокрема, на сході України з 2014 року та під час повномасштабної війни проти України на стороні Росії, у Сирії на боці союзника Росії режиму Асада, у Судані.

Що відомо

  • 14 вересня у мережі з'явилося відео, на якому імовірно російський бізнесмен та ресторатор Євген Пригожин вербує ув'язнених однієї з російських колоній для участі у війні проти України у складі ПВК "Вагнера".
  • 19 вересня ЗМІ повідомили, що ПВК "Вагнера" завербувала в Росії близько шести тисяч ув'язнених.
  • У жовтні британська розвідка повідомила, що Кадиров і Пригожин об'єдналися у критиці Міноборони РФ.

Читайте також

Засновник "Вагнера" Пригожин відкрито критикує еліти РФ за перешкоджання мобілізації — ISW

У Росії "вагнерівці" вербують в’язнів, хворих на ВІЛ і гепатит

На початок