Мурали Миколаєва. У Заводському районі з'явилась "Жінка-берегиня"

Мурали Миколаєва. У Заводському районі з'явилась "Жінка-берегиня"

Мурали Миколаєва. У Заводському районі з'явилась "Жінка-берегиня"
Авторка стінопису "Жінка-берегиня" Альона Мартинова. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Заводському районі Миколаєва 4 грудня художники закінчили роботу над муралом "Жінка-берегиня". Це четвертий малюнок циклу оберегових муралів для міста.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла авторка циклу Альона Мартинова.

За словами Альони, "Жінку-берегиню" почала малювати наприкінці листопада, а перший стінопис циклу оберегових муралів створила, ще у серпні 2022 року.

"У міськраді ми спілкувалися. Там нас хотіли відправити в "архітектуру" (до Департаменту містобудування та архітектури — ред.) і так далі. Але, коли з'ясувалося, що ми будемо малювати щось хороше, то сказали: "О, ну тоді малюйте", — розповіла художниця.

Мурали Миколаєва. У Заводському районі з'явилась "Жінка-берегиня"
Загальний вигляд стінопису "Жінка-берегиня" у Заводському районі Миколаєва. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Мета муралу, пояснила Альона Мартинова, оберігати місто. Виконаний в етностилі — у вигляді вишиванки. Для зображення настінного малюнку використовувалася лише фарба червоного кольору. Загалом розміри стінопису склали 2,3 метра завширшки та 1,8 метра у висоту.

"Використовували гумову фарбу і з балонів також… Багато працювали з трафаретом. Було холодно і складно працювати руками, коли вони мерзнуть", — сказала Альона.

Оберегові мурали завжди наповнені символами, каже художниця, на цьому їх чотирнадцять.

"Чотири знаки по кутках — це символ "Бережа". Він символізує світову енергію, якою все наповнено. Тобто там енергія Ци. Ще знак Макуші, богині, знак плодючості. Є декілька рун, які теж відображають зв'язок зі Всевишнім і захищають. Тут все про захист", — пояснила Альона Мартинова.

Як розповіла художниця, директор гаражного кооперативу, на стіні котрого намалювали мурал, був не проти: "Ми тільки "за", якщо це щось патріотичне".

Допомагав створювати "оберіг" миколаївський художник Дмитро Слепуха.

До весни, сказала Альона, планує взяти "паузу" у художній творчості.

Що відомо

  • Чотири райони Миколаєва — чотири мурали. Такий задум у художників.
  • Художники-муралісти Олена Мартинова та Дмитро Слепуха створили мурал у Миколаєві. На ньому зображена велика риба, яка несе на собі основні пам'ятки міста. Стінопис розташований біля Варварівського мосту на вулиці Великій Морській. Це перша робота з циклу оберегових малюнків.
  • "Птиця-захисниця" — друга робота циклу малюнків-оберегів. Ширина муралу приблизно три з половиною метри, висота — чотири з половиною.
  • У Миколаєві 25 жовтня художники презентували мурал "Дерево життя". Третій малюнок з оберегового циклу.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок